Wersja do druku

Udostępnij

Nowa praca Macieja Kuźmińskiego, będąca zarazem trzecią współpracą z reżyserem Paulem Bargetto, to egzystencjalna medytacja nad bliską i odległą przyszłością, logiką snów i nieskończonością. Balansując pomiędzy sztukami performatywnymi i wizualnymi, dzieło przywołuje dom luster skonstruowany z wewnętrznej, nieskończonej jaźni, w której przekroczenie granic śmiertelności i percepcji staje się ostatecznym celem istnienia. Inspirowany wizjami science fiction Michela Houellebecqa i filozoficznymi pismami Gillesa Deleuze’a, spektakl porusza tematy transhumanizmu, ewolucji i pamięci genetycznej.

 

Spokojną i kontemplacyjną atmosferę pracy przełamują subtelne, symboliczne sekwencje taneczne, a zjawiskowe, zakrywające całe ciało kostiumy, zaprojektowane we współpracy ze Slavną Martinović,  w połączeniu z minimalistyczną scenografią Sigite Simkunaite, są uczta dla oka.

 

 

Tym razem choreograf pracuje z litewskim zespołem Šeiko Dance Company. Premiera spektaklu i odbędzie się w ramach Platforma Festival w Kłajpedzie (Kultūros Fabrikas) 15 września o godz. 19.00.

 

 

choreografia, projekt wizualny, opracowanie muzyczne: Maciej Kuźmiński

dramaturgia: Paul Bargetto

kostiumy: Slavna Martinovic, Maciej Kuźmiński

wykonanie i kreacja: Liwia Bargieł, Oksana Griaznova, Evgenij Kalachov

Zuzanna Pruska, Niels Claes, Gintare Ščavinskų

scenografia: Sigita Simkunaite

oświetlenie: Pawel Murlik

asystent choreografa: Emile Boer

producenci: Goda Giedraityte, Maciej Kuźmiński, Aleksandra Machnik

obsługa techniczna: Marius Lukošius

produkcja: Šeiko Dance Company (Litwa), Maciej Kuźmiński Company (Polska), Korzo Theatre (Holandia), M7Production (Polska)

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close