Wersja do druku

Udostępnij

Ziemia Kłodzka tańczy to nowatorski projekt edukacyjno-artystyczny, organizowany przez Stowarzyszenie Strefa Otwarta, łączący taniec współczesny, improwizację taneczną, grę aktorską i muzykę współczesną.

 

Na trwający od września 2017 projekt Ziemia Kłodzka tańczy składają się 24 godziny bezpłatnych warsztatów tańca współczesnego i aktorstwa dla uczniów szkół podstawowych z Kłodzka i Międzylesia. Podczas warsztatów dzieci poznają elementy tańca współczesnego, hip-hopu, baletu klasycznego, akrobatyki, techniki i plastyki ruchu scenicznego. Ważnym elementem będą te części zajęć, w ramach których dzieci poprzez zadania improwizacyjne same będą tworzyć ruch, działając wyobraźnią i emocjami.

 

Zajęcia z aktorstwa skupią się na pracy z głosem, dykcją oraz interpretacją. Stałym elementem będzie trening techniki oddechu powiązanego z głosem oraz świadomością ciała. Warsztaty będą rozwijać u dzieci asertywność oraz wyobraźnię, ucząc dyscypliny, pracy w grupie oraz kultury teatralnej.

 

Zajęcia z tańca współczesnego i improwizacji poprowadzi dr hab. Aleksandra Dziurosz, prof. UMFC, natomiast zajęcia wprowadzające dzieci w grę aktorską poprowadzi dr Bartosz Martyna. Oboje są bardzo cenionymi pedagogami i artystami występującymi w Polsce i za granicą.

 

Szczególnym wsparciem i atrakcją podczas zajęć tanecznych będzie muzyka na żywo. Będą to improwizacje dostosowane do scenariusza warsztatów. Udało nam się zaprosić do wykonania tego bardzo wymagającego zadania świetnych muzyków improwizatorów, takich jak: Michał Górczyński – klarnety, Risto Gjorevski – saksofon, Patryk Tik Tak Matela – beatbox, Karina Kamizela – flet, zespół Trillingen Duo – Iwona Jędruch – gongi, misy dźwiękowe, skrzypce electro i Małgorzata Kołcz – kontrabas oraz kompozytor i pianista Jarosław Siwiński.

 

Podsumowaniem warsztatów będą otwarte dla publiczności prezentacje odbywające się w dniach 2 i 3 października 2017, podczas których dzieci przedstawią zdobyte umiejętności oraz wspólnie wykonają układy choreograficzne do muzycznych improwizacji na żywo.

 

Inicjatorką projektu jest pochodząca z Kłodzka kontrabasistka, autorka tekstów i animatorka wydarzeń kulturalnych Małgorzata Kołcz. Kuratorem projektu jest Aleksandra Dziurosz.

 

Harmonogram projektu:

 

KŁODZKO

Miejsce:

Szkoła Podstawowa Nr 3 w Kłodzku

ul. Jana Pawła II 4, 57-300 Kłodzko

 

Terminy warsztatów:

7, 21 września 2017, 2 października 2017

 

Pokaz otwarty dla publiczności:

2 października 2017, godz. 13.00

 

MIĘDZYLESIE

Samorządowa Szkoła Podstawowa w Międzylesiu

 ul. Bolesława Chrobrego 2, 57-530 Międzylesie

 

Terminy warsztatów:

8, 22 września 2017, 3 października 2017

 

Pokaz otwarty dla publiczności:

3 października 2017, godz. 17.00

 

 

 

Do pobrania:

Noty biograficzne artystów biorących udział w projekcie

 

***

 

 

Projekt dofinansowano ze środków:

Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

 

MKiDN dofinansowanie (miniaturka)

 

w ramach programu Kultura Dostępna 2017

 

Kultura Dostępna (miniaturka)

 

 

Organizator:

Stowarzyszenie Strefa Otwarta

 

Partnerzy:

Samorządowa Szkoła Podstawowa w Międzylesiu, Szkoła Podstawowa Nr 3 w Kłodzku

 

Współpraca:

Art Deco Group, Pałac Żelazno, Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej, Warszawski Teatr Tańca

 

Patronat medialny:

Portal taniecPOLSKA.pl, Magazyn Presto, Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC,

Cameralmusic.pl, Telewizja Kłodzka, Doba.pl i InfoKlodzko.pl

 

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close