Wersja do druku

Udostępnij

Kompania Tańca Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu zaprasza na premierę spektaklu Frequency, która odbędzie się online w niedzielę 13 czerwca o godz. 18.00. Zespół rozpoczął pracę nad produkcją w 2019 roku. Prapremiera spektaklu miała mieć miejsce podczas wydarzenia  Contestporary Final zamykającego rok akademicki 2019/2020. W dobie pandemii zespół zdecydował się zagrać premierę Frequency w wersji wideo dance online na facebookowym profilu Kompanii.

 

O zespole:

 

Kompania Tańca AWF Poznań jest zespołem tancerzy, złożonym z zaproszonych do współpracy studentów kierunku Taniec w Kulturze Fizycznej na Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu pod kierunkiem mgr Agnieszki Doberskiej. Zespół, co roku przygotowuje nowy spektakl taneczny. Do dotychczasowych sukcesów Kompanii, która, dzięki wzrastającej popularności staje się elementem wizerunkowym uczelni, wpisuje się nie tylko realizacja dwóch spektakli: Myśl ucieleśniona z premierą w roku 2018 i Gdybym wiedział, premiera w 2017 roku. Występował również na Festiwalu Malta w 2017, na Scenie Wspólnej w Poznaniu oraz w Teatrze Polskim – w regularnym repertuarze teatru w sezonie 2018/2019. Ponadto zespół pokazał spektakl Myśl ucieleśniona podczas Warsaw Dance Days oraz w Auli Uniwersyteckiej, w ramach obchodów 100-lecia Uczelni Poznańskich. W czerwcu 2019 Kompania była organizatorem wydarzenia tanecznego: 1st edition Tama Contemporary Dance w Poznaniu, które w dalszym ciągu cyklicznie odbywa się w poznańskim klubie Trops pod nową nazwą Contestporary.

 

Frequency

 

Niedziela, 13 czerwca, godz. 18.00

Link do wydarzenia: https://fb.me/e/JNPT6pYb.

 

Choreografia: Agnieszka Doberska i zespół

Tancerze: Julia Chmielowiec, Weronika Gregorczyk, Danuta Korbal, Alicja Kawka, Hanna Łukaszewicz Losiak, Szymon Obolewicz, Julia Podgórska, Zuzanna Sokołowska, Olga Szuman, Krystian Wojciechowski

Montaż muzyki: Przemysław Degórski w spektaklu wykorzystano utwory Jon’a Hopkins’a z albumu Singularity

Tekst: Kamila Jezierska Melo

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close