Wersja do druku

Udostępnij

 Doceniany spektakl Europa. Śledztwo, zrealizowany w Komunie//Warszawa przez Magdę Jędrę, Weronikę Pelczyńską i Izę Szostak (choreografia i wykonanie) we współpracy z Agatą Szczęśniak (dramaturgia) powraca do repertuaru. Będzie go można zobaczyć w siedzibie Komuny//Warszawa sobotę i niedzielę (24-25 września) o godz. 19.00. W zeszłym roku przedstawienie gościło na wybranych festiwalach tańca w Polsce, a także na międzynarodowym Festiwalu Prapremier w Bydgoszczy, gdzie zostało znakomicie przyjęte.

 

O spektaklu:

 

Polska: 24 tysiące sklepów z ubraniami z drugiej ręki. Europa: 120 tysięcy firm odzieżowych ubrań. Świat: 4 miliony par rąk szyje ubrania w Bangladeszu.

 

Trzy artystki zapraszają publiczność do gigantycznego europejskiego lumpeksu pełnego fantazji z drugiej ręki i zużytych marzeń o przyszłości. W kolażu improwizacji i sieci widocznych i niewidzialnych połączeń tancerki badają relacje między tym, co odległe, globalne i tym, co osobiste. Prowadzą performatywne śledztwo w sprawie przyszłości Europy. Ile kosztuje wspólne działanie? W jaki sposób partner stał się przeszkodą? Kiedy wartości zmieniły się w obsesje? 

 

To również spektakl o pracy artystów tańca – jej materialności i cenie. Artystki wzywają publiczność do tablicy, pytają o relację między tancerzem i widzem, działającym podmiotem i obserwatorem.

 

To spektakl o nieprzewidzianych konsekwencjach wspólnej pracy, kolektywnego działania, w którym to, co miało dawać poczucie bezpieczeństwa – okazuje się kolejną formą opresji, a to, co miało straszyć – śmieszy.

 

W przedstawieniu wykorzystano dane z raportów organizacji Asia Monitor Resource Centre i War on Want.

 

choreografia: Magda Jędra, Weronika Pelczyńska, Iza Szostak

dramaturgia: Agata Szczęśniak

scenografia: Wojciech Pustoła

reżyseria świateł: Karolina Gębska

realizacja świateł: Michał Głaszczka

produkcja: Komuna//Warszawa

 

trailer: https://youtu.be/jIUg2QqSuzI

FB:  https://web.facebook.com/events/337683973236810/

 

BILETY
25 zł normalny
15 zł ulgowy
Do kupienia przed spektaklem.

 

 

Pro­jekt dofi­nan­sowany ze środ­ków Min­is­tra Kul­tury i Dziedz­ictwa Nar­o­dowego oraz Urząd m.st. Warszawy, przy wspar­ciu Fun­dacji Bur­dąg, Cen­trum w Ruchu, Urzędu Dziel­nicy Wawer m.st. Warszawa.

 

MKiDN dofinansowanie (miniaturka) Zakochaj się w Warszawie - logo współfinansowanie (miniaturka)

 

 

Logo Fundacja Burdąg (miniaturka)Logo Centrum w Ruchu (miniaturka)  Zakochaj się w Wawrze (miniaturka)

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close