Wersja do druku

Udostępnij

23 października o godz. 19.00 Komuna Warszawa zaprasza na premierę spektaklu Dwelling in possibilites w reżyserii i choreografii Nataszy Gerlach – artystki wyłonionej w otwartym naborze dla młodych twórców na projekty powstające jako części cyklu „Teren wspólny” – Hub kultury KW 2020.

Drugi pokaz zaplanowano 24 października.

Więcej: komuna.warszawa.pl

Dwelling in possibilities jest tanecznym spektaklem o niemożliwości zbudowania domu. To laboratorium empatii, w którym z uwagą przyglądamy się temu, co było nam bliskie, dawało poczucie bezpieczeństwa, a teraz wydaje się obce, wykluczające, przerażające.

Twórcy o spektaklu:

Wspólnie z widzami tworzymy przestrzeń, w której możemy rozpoznać i nazwać nasze lęki i wrażliwości, dając im czas do zaistnienia i pozwalając im się zmaterializować. Każdemu z nich przyglądamy się z bliska, starając się nadać mu formę i tworząc tym samym nowy leksykon gestów, za pomocą których przekształcamy tę kruchą materię w siłę do wspólnego działania.

Szukamy więzi i współzależności, które prowadzą do kolektywnej kontaminacji, proponując tym samym nowy podział ról i afektów. W ten sposób fikcja staje się dla nas miejscem naprawy tego, co realne. Zmienia perspektywy i tworzy nowe warstwy interpretacji i zrozumienia tego co obce, inne, wykluczone, stanowiąc zagrożenie dla dominującego porządku, w którym nie ma miejsca na wrażliwość i empatię.

“The here and now is a prison house. We must strive, in the face of the here and now’s totalising rendering of reality, to think and feel a then and there. Some will say that all we have are the pleasures of this moment, but we must never settle for that minimal transport; we must dream and enact new and better pleasures, other ways of being in the world, and ultimately new worlds” ― José Esteban Munoz, Cruising Utopia: The Then and There of Queer Futurity

Reżyseria i choreografia: Natasza Gerlach
Kreacja i performans: Alex Freiheit, Sophie Guisset, Lison Petit
Współpraca choreograficzna: Katarzyna Sikora, Emma Tricard
Tekst: Audrey Liebot
Reżyseria świateł: Jacqueline Sobiszewski

Muzyka: Shayu
Koprodukcja: viensmourir

***

Ze względu na ograniczenia pandemiczne organizatorzy będą prosić widzów o deklarację dotyczącą dobrego stanu zdrowia (do pobrania), zachowywanie dystansu, dezynfekcję rąk oraz zasłanianie nosa i ust podczas pobytu w Szkole.

Liczba osób na widowni jest zredukowana zgodnie z obowiązującymi wytycznymi, przestrzenie wspólne są regularnie wietrzone i dezynfekowane, dlatego organizatorzy proszą o przybycie w cieplejszych ubraniach.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close