Wersja do druku

Udostępnij

Polskie Forum Choreologiczne działające w Poznaniu serdecznie zaprasza na konferencję naukową, która odbędzie się w dniach 17-18 września w Krakowie (Instytut Goethego, Rynek Główny 20).W konferencji wezmą udział badacze z wielu ośrodków, prowadzący wielokierunkowe badania nad tańcem. Program obejmuje różnorodne zagadnienia, począwszy od teorii tańca (m.in metodologia, funkcje choreografa, corps dansant jako kategoria estetyczna), poprzez historię tańca współczesnego i ludowego, sylwetki twórców (Doris Humphrey, Angelin Preljocaj), aż do zagadnień dotyczących terapeutycznych funkcji tej sztuki (praca z dziećmi niepełnosprawnymi intelektualnie).

Wśród uczestników konferencji warto wymienić otwierających obrady prof. Langego i Hannę Raszewską oraz, m.in. Joannę Szymajdę, Aleksandrę Dziurosz, Tomasza Nowaka, Alicję Iwańską i Karolinę Bilską.

Szczegółowe informacje: http://www.choreologia.free.art.pl

Program konferencji PFCH do pobrania

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close