Wersja do druku

Udostępnij

Serdecznie zapraszamy artystów, przedstawicieli mediów, instytucji i organizacji działających na rzecz tańca oraz wszystkich miłośników tej sztuki na konferencję prasową podsumowującą tegoroczne działania Departamentu Tańca Instytutu Muzyki i Tańca. Wydarzenie odbędzie się 17 grudnia o godz. 14.30 w siedzibie IMiT przy ul. Aleksandra Fredry 8 w Warszawie. 

 

Podczas spotkania zostaną omówione:

 

– najważniejsze tegoroczne projekty Departamentu Tańca: Polska Platforma Tańca, Polska Sieć Tańca, Scena dla Tańca, Scena Tańca Studio, Taniec i Niepełnosprawność  przekraczanie granic, Terytoria Choreografii, Narodowe Archiwum Tańca, Perły Tańca, TańczMY;

 

– elementy wspólnej (Instytutu Muzyki i Tańca i Instytutu Adama Mickiewicza) strategii promocji polskiego tańca za granicą;

 

 – tegoroczna współpraca patronacka z TVP Kultura.

 

Podczas konferencji odbędzie się także inauguracja Polskiej Kroniki Tańca, projektu zainicjowanego przez Instytut Muzyki i Tańca w 2018 roku i kontynuowanego w roku bieżącym w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022. Celem projektu jest szczegółowe zarejestrowanie i profesjonalne zrelacjonowanie przebiegu wydarzeń artystycznych, edukacyjnych i naukowych w polskiej sztuce tańca w trybie chronologicznym. Jego pomysłodawczynią i kierowniczką jest Aleksandra Dziurosz − Zastępca Dyrektora Instytutu Muzyki i Tańca.

 

W konferencji wezmą udział:

 

Aleksandra Dziurosz, Zastępca Dyrektora Instytutu Muzyki i Tańca;

 

Barbara Schabowska, Dyrektor  Instytutu Adama Mickiewicza, głównego partnera wydarzenia;

 

Kalina Cyz, Dyrektor TVP Kultura.

 

Rejestracja uczestników konferencji trwa do 13 grudnia. Prosimy o potwierdzenie przybycia na adres: promocja@imit.org.pl, z dopiskiem w temacie mejla: „KONFERENCJA”. 

 

Zapraszamy!

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close