Wersja do druku

Udostępnij

Zapraszamy przedstawicieli instytucji i organizacji działających na rzecz tańca, przedstawicieli mediów, artystów oraz wszystkich miłośników tańca na konferencję prasową poświęconą tegorocznej edycji Polskiej Platformy Tańca, której finał odbędzie się w dniach 5-8 września 2019 roku w Gdańsku.

 

Konferencja odbędzie się 28 sierpnia o godz. 12:00 w siedzibie Instytutu Muzyki i Tańca przy ul. Aleksandra Fredry 8 w Warszawie.

 

Podczas konferencji zostaną zaprezentowane zagadnienia:

– idea i znaczenie Polskiej Platformy Tańca w na scenie lokalnej i w kontekście międzynarodowym;

– program główny tegorocznej edycji;

– program wydarzeń towarzyszących;

– idea i program Małej Platformy Tańca, organizowanej w tym roku po raz pierwszy w ramach Polskiej Platformy Tańca.

 

W konferencji wezmą udział:

Aleksandra Dziurosz, Zastępca Dyrektora Instytutu Muzyki i Tańca;

–  Barbara Schabowska, Zastępca Dyrektora Instytutu Adama Mickiewicza, głównego partnera wydarzenia;

–  Karolina Wycisk, koordynatorka Platformy z ramienia Instytutu Muzyki i Tańca;

–  Urszula Zerek i Katarzyna Pastuszak, Fundacja Polka dot, współorganizator wydarzenia;

–  Katarzyna Chmielewska, Stowarzyszenie Teatr Dada von Bzdülöw, współorganizator wydarzenia;

–  Katarzyna Ustowska, Fundacja Polka dot, współorganizator Małej Platformy Tańca;

–  Wojciech Grudziński, choreograf, którego spektakl POPULUXE został zakwalifikowany do finału Polskiej Platformy Tańca.

 

Będzie nam niezmiernie miło, jeśli zechcą Państwo uczestniczyć w inauguracji tegorocznej edycji święta polskiego tańca!

 

Rejestracja uczestników konferencji trwa do 26 sierpnia. Prosimy o wysłanie wiadomości na adres promocja@imit.org.pl, z dopiskiem: „KONFERENCJA” w temacie mejla. Zapraszamy!

 

Kontakt: Agata Szymczak / kierownik ds. promocji IMiT/ promocja@imit.org.pl

 

 

 

 

Polska Platforma Tańca to wydarzenie promujące najciekawsze produkcje taneczne zrealizowane przez polskich choreografów. Finał tegorocznej Polskiej Platformy Tańca odbędzie się w dniach 5-8 września 2019 roku w Gdańsku. Mała Platforma odbędzie się w terminie 30-31 sierpnia 2019 roku w Miejskim Teatrze Miniatura w Gdańsku.

 

Organizatorem Polskiej Platformy Tańca jest Instytut Muzyki i Tańca. Współorganizatorami są Fundacja Polka dot oraz Stowarzyszenie Teatr Dada von Bzdülöw. Głównym partnerem wydarzenia jest Instytut Adama Mickiewicza, koproducent międzynarodowego spektaklu Serce Fabryki przygotowanego w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017–2022. Dofinansowano ze środków Miasta Gdańska.

 

Partnerami projektu są: Europejskie Centrum Solidarności, Gdański Teatr Szekspirowski, Instytut Kultury Miejskiej, Miejski Teatr Miniatura, Nadbałtyckie Centrum Kultury, Opera Bałtycka, Teatr Wybrzeże, Klub ŻAK, Gdyńska Szkoła Filmowa, Kolonia Artystów, POLsail, Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa im. Janiny Jarzynówny-Sobczak, Twoja Stocznia, 100cznia.

 

Partnerami medialnymi projektu są: „Didaskalia. Gazeta Teatralna”, Magazyn „Presto”, taniecPOLSKA.pl, Teatralny.pl, Radio Gdańsk S.A., „Gazeta Wyborcza Trójmiasto/Co Jest Grane 24”, TVP Kultura, TVP2.

 

www.polskaplatformatanca.pl

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close