Wersja do druku

Udostępnij

Spektakl Koniec śmierci zostanie wystawiony w weekend 30-31 marca w krakowskim Teatrze Nowym Proxima jako pierwsza premiera cyklu Nowa Scena Tańca.

 

Koniec śmierci powstał na podstawie trylogii Liu CiXin i jest opowieścią o ciele i zapisanej w nim historii. Ciało interesuje Bazana nie tylko w jego aspekcie materialnym, ale przede wszystkim jako nośnik pamięci, i to zarówno tej genetycznej, jak i psychofizycznej. To zbiór danych, które przetwarzane w czasie rzeczywistym stanowią o bycie jednostki, jak i całych złożonych społecznościach. W spektaklu zobaczymy wicemistrza świata w pole dance (taniec na rurze) Patryka Rybarskiego, który swój warsztat taneczny doskonalił przy wielu produkcjach teatralnych, muzycznych, telewizyjnych takich jak: Metro, Koty, Taniec Wampirów, Upiór w Operze. Partneruje mu Krystyna Lama Szydłowska – znakomita choreografka, performerka i tancerka związana m.in. ze Starym Browarem w Poznaniu.

 

Koniec śmierci odnosi się do idei poszukiwań sposobów transplantacji świadomości ludzkiej w nośniki cyfrowe.  To próba wejścia w dyskurs prowadzony obecnie w największych ośrodkach technologicznych świata. Tancerz i tancerka jako dwie antropomorficzne i androgyniczne hybrydy posłużą jako pojemniki testowe do kodowania tkanki fizycznej i tkanki psychologicznej.

 

reżyseria: Tomasz Bazan

tekst: Liu CiXin

występują: Patryk Rybarski, Krystyna Lama Szydłowska.

producent: Piotr Sieklucki

projekcje: Marcin Kosakowski

muzyka: Edka Jarząb

światło: Wojciech Kiwacz

dźwięk: Grzegorz Janeczek

premiera: 30-31 marca 2019

czas trwania: 60 minut

 

Nowej Sceny Tańca to program produkcji spektakli tanecznych Teatru Nowego Proxima, uruchomiony w 2019 roku. Ma on być przestrzenią, w której choreografowie i tancerze będą mogli realizować swoje projekty artystyczne. Zaproszeni do udziału będą zarówno uznani twórcy, jak i debiutanci. Tomasz Bazan jest pierwszym z nich.

 

List dyrektora teatru, Piotra Siekluckiego na temat uruchomienia programu Nowa Scena Tańca do pobrania tutaj.

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close