Wersja do druku

Udostępnij

W piątek 24 kwietnia o godz. 19.00 odbędzie w Centrum Kultury i Sztuki w Koninie  (ul. Okólna 47 a) odbędzie się pierwsza prezentacja w ramach projektuRóżnica i Powtórzenie – Tournée. Projekt obejmuje ogólnopolskie tourneé najnowszej choreografii Macieja Kuźmińskiego Różnica i Powtórzenie. Jest to dyptyk poruszający zagadnienia tożsamości ukazanej z dwóch perspektyw – jednostkowej i zbiorowej. Spektakle bezpośrednio nawiązują i czerpią z dzieł filozoficznych Różnica i powtórzenie Gillesa Deleuze’a oraz Powtórzenie Sørena Kirkegaarda. Przedstawienia ukazują odmienne podejścia do choreografii oraz są przeniesieniem na scenę dwóch języków ruchu rozwijanych od kilku lat przez autora – Dynamic Phrasing oraz pracy z podłogą.

 

Życie tworzy różnice i nawet jeśli istnieje „reprodukcja”, to nigdy nie przebiega ona w sposób identyczny. Ja to ja, i ja istnieję tylko w jednym egzemplarzu. Ale świat nie jest, świat się wydarza. Tożsamość nie istnieje. Istnieje poszukiwanie. Wracamy tam, gdzie nigdy nie byliśmy.

 

W ramach projektu spektakl będzie pokazywany w Bytomiu, Poznaniu (dwukrotnie), Siedlcach, Gdańsku, Krotoszynie, Krotoszynie, Bielsku-Białej i Zduńskiej Woli.

 

choreografia:  Maciej Kuźmiński

dramaturgia, grafika: Adam Hypki

oświetlenie, scenografia: Michał Mackiewicz

projekt i wykonanie kostiumów: Emil Wysocki

reżyser prób, asystent: Tomasz Pomersbach

wykonawcy:  Maciej Kuźmiński, Daniela Komędera, Agnieszka Bednarz

produkcja wykonawcza: Maciej Kuźmiński, Natalia Starowieyska

produkcja: Centrum Kultury w Lublinie, Wydział Teatru Tańca, PWST im. Ludwika Solskiego w Krakowie, Zduńskowolskie Centrum Integracji „Ratusz”, KP Media Poligrafia, laba off

czas trwania: 2 x 30 min.

premiera:  05.11.2014, Centrum Kultury w Lublinie

 

 

Pokaz spektaklu jest częścią projektu Różnica i Powtórzenie – Tournée, który został zrealizowany we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu Scena dla tańca 2015.

 

Więcej informacji:  www.scenadlatanca.pl

 

Logo Scena dla tańca (miniaturka)Logo IMIT (miniaturka)

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close