Wersja do druku

Udostępnij

Grand Prix de Paris to międzynarodowy konkurs dla tancerzy, a jednocześnie największa audycja europejska, która daje szansę młodym, profesjonalnym tancerzom w wieku od 16 do 26 lat na solową prezentację na scenie przed dyrektorami teatrów, oper      i zespołów tanecznych oraz choreografami działającymi zarówno w skali danego kraju, jak i na skalę międzynarodową.

 

Podczas finałowej gali Grand Prix de Paris w Paryżu 3 marca 2018  zaprezentuje się 40 najlepszych tancerzy z całej Europy. Preselekcje do Grand Prix de Paris odbędą się we Włoszech, w Hiszpanii, w Polsce, we Francji oraz na wyspie Île de La Réunion.

 

Podczas preselekcji do Grand Prix de Paris 2018w Polsce kandydaci będą mieli możliwość zaprezentowania się przed prestiżowym Jury w składzie: Daniel Agesilas, przewodniczący Jury z Opéra de Paris, były dyrektor w Conservatoire de Paris (CNSMDP); Cathy Bisson, choreograf oraz profesor tańca w Conservatoire de Paris (CNSMDP); Jacek Przybyłowicz, choreograf, wykładowca  specjalności Choreografii i teorii tańca na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie; Magdalena Ciechowicz, Kierownik Baletu w Operze Wrocławskiej; Iwona Pasińska, choreograf, dyrektor Polskiego Teatru Tańca w Poznaniu oraz Paul Vaudeville, założyciel i dyrektor Grand Prix de Paris.

 

Preselekcje konkursowe Grand Prix de Paris w Polsce odbędą się 13 stycznia 2018 roku w Ogólnokształcącej Szkole Baletowej im. Olgi Sławskiej- Lipczyńskiej w Poznaniu. 

 

***

 

GRAND PRIX DE PARIS pozwala kandydatom zaprezentować się w następujących stylach tanecznych : klasyka,  taniec współczesny , modern & jazz oraz styl uliczny (street, lock, pop, break, ragga, dancehall, fusion).

 

 

Finaliści GRAND PRIX DE PARIS 2018 wystąpią w Paryżu przed prestiżowym Jury w składzie: Daniel Agesilas, przewodniczący Jury, z Opéra de Paris, były dyrektor w Conservatoire de Paris (CNSMDP); Noëlla Pontois, Étoile w Opéra de Paris; Marie – Claude Pietragalla, Étoile w Opéra de Paris i choreograf w Théâtre du Corps; Cathy Bisson, choreograf  i profesor tańca w Conservatoire de Paris (CNSMDP); Kader Belarbi, Étoile w Opéra de Paris, dyrektor artystyczny w Théâtre du Capitole; Boucherf Redda, choreograf hip-hop i dyrektor zespółu Evidanse; Thierry Malandain, dyrektor Narodowego Centrum Choreograficznego – Balet Biarritz;  Robert Swinston, dyrektor w Centre National de Danse Contemporaine – Angers; Angelin Preljocaj, dyrektor zespołu Preljocaj Pavillon Noir, reprezentowany przez Guillaume’a Siarda; Magdalena Ciechowicz; kierownik baletu w Operze Wrocławskiej; Jacek Przybyłowicz, niezależny choreograf, wykładowca na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie;  Nicolas Leriche, Étoile w Opéra de Paris, dyrektor artystyczny w Royal Swedish Opera (zaproszony); Eleonora Abbagnato, dyrektor w Teatro dell’Opera di Roma (zaproszona); Marco Batti, tancerz i choreograf w Balletto di Siena (zaproszony); José Carlos Martínez, choreograf i Étoile w Opéra de Paris (zaproszony); François Deletraz, Krytyk działu „Muzyka – Opera – Taniec” w Figaro oraz Paul Vaudeville, założyciel i dyrektor Grand Prix de Paris.

 

Informacje na temat rejestracji dostępne są na stronie: www.letsdancemag.com.

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close