Wersja do druku

Udostępnij

Już po raz drugi twórcy debiutujący w dziedzinie monodramu – aktorzy, reżyserzy, dramatopisarze, w tym roku także tancerze czy choreografowie – walczyć będą w Koszalinie o statuetkę „Strzała Północy” oraz Nagrodę Publiczności. Na trzech festiwalowych scenach: w Teatrze Propozycji Dialog, który jest głównym organizatorem II Koszalińskich Ogólnopolskich Dni Monodramu – Debiuty – „Strzała Północy 2014”, w Centrum Kultury 105 oraz w Pałacu Młodzieży zaprezentowane zostanie sześć spektakli konkursowych oraz cztery pozakonkursowe. Po raz pierwszy w konkursie wystartują sola taneczne. W sobotę, 11 października na głównej festiwalowej scenie w „Dialogu” (ul. Grodzka 3) wystapią: Anna Ochman z FURU Fundacji ze spektaklem Motyl (godz. 17.00) oraz Magdalena Widłak ze spektaklem La la la la la (godz. 18.00).

 

Motyl

Spektakl podejmuje temat choroby Alzheimera z perspektywy osoby nią dotkniętej. Dla bliskich najboleśniejsze jest poczucie bezradności; widzą, jak rozpaczliwie chora próbuje dopowiedzieć wciąż przerywane zdania, niedokończone gesty – czy w jej głowie są one jeszcze w całości, czy już zostały tylko ich strzępy bezustannie kasowanych śladów pamięci. Spektakl inspirowany jest powieścią Lisy Genovej Motyl.

 

Choreografia, scenografia: Anna Ochman (debiut). Muzyka, collage: John Cage, Aldona Nawrocka, Paolo Pandolfo, Edith Piaf.
Multimedia: ElektroMonnVision/Tomasz Dziedziejko.
Premiera: 6.06.2013, Festiwal Tańca, Klub Żak w Gdańsku. (30 min.)

 

La la la la la

Spektakl podejmuje kwestię macierzyństwa rozumianego jako „konglomerat niejednoznacznych postaw i uczuć, stanu emocjonalnej dwubiegunowości, rozpiętej między poczuciem obowiązku a potrzebą poświęcenia się, lękiem a poczuciem siły…”. Inspiracją do powstania „tanecznej impresji” był film Romana Polańskiego Dziecko Rosemary.

 

Choreografia i wykonanie: Magdalena Widłak (debiut – solo taneczne).
Muzyka, collage: Krzysztof Komeda, Maria Peszek, Urszula Dudziak, Walk Away.
Premiera: 14.05.2014, Turniej Taneczny Uniwersytetu w Rzeszowie. (17 min.)

 

Program festiwalu

 

Strona festiwalu

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close