Wersja do druku

Udostępnij

Format Zero zaprasza do udziału w siedmiodniowym Labanowskim treningu rezydencyjnym dla tancerzy i aktorów, który poprowadzi Joan van der Mast – choreograf i trener Laban Movement Specialist. Warsztaty odbędą się w Pałacu w Koszęcinie w dniach 7-13 lipca 2012.

Co tworzy harmonię i podstawy twojego osobistego profilu ruchowego?

Jeśli stwierdzimy, że pełen rozwój połączeń w naszym ciele jest kształtowany przez wzory rozwoju ruchu, jeśli poznamy, jaką rolę w tym rozwoju pełnimy my sami, jako istoty myślące, uduchowione i pełne wrażliwości, to zwiększymy szansę na żywą relację z naszym światem. Będziemy żyć pełnią życia.

Peggy Hackney

Program:


41 godziny teorii i praktyki Labanowskiej Analizy Ruchu w Ciele: szkielet, stawy, wyraz; Ciężar: mobilność/stabilność, połączenia dynamiczne; Kinesfera/Przestrzeń Osobista: blisko/daleko, przód/tył, obok; Przestrzeń: skala trójwymiarowa i przestrzeń ogólna; Wysiłek: wprowadzenie do teorii oraz rytm; Relacje: jakość kształtu, komunikacja poprzez ruch; Integracja: Obserwacja, Relacja, Komunikacja oraz Ewaluacja w formie Pokazu Warsztatowego dla publiczności.
5 godzin historii tańca Modern w Europie. Wykład będzie ilustrowany unikalnymi materiałami filmowymi:

1. Laban Dance Works. Re-Creations From His Chamber Dance Repertoire 1923-1928. Reżyseria Valerie Preston-Dunlop. Laban Center 1992.
2. Living Architecture. Rudolf Laban and The Geometry of Dance. Narracja Valerie Preston-Dunlop i Anna Carlisle, Reżyseria Becky Edmunds, 2008.
3. The Makers of Modern Dance in Germany. Rudolf Laban. Mary Wigman. Kurt Jooss. 1900-1936. Reżyseria Isa & Harold Partsch Bersohn, 2003
4. Der Grűne Tisch (Zielony Stół). Choreografia Kurt Jooss. W wykonaniu Het Nationale Ballet

Grupa docelowa


Projekt jest skierowany do grup osób zawodowo oraz amatorsko zajmujących się różnymi formami ruchu. Labanowska Analiza Ruchu (LMA) jest użytecznym narzędziem dla tancerzy, choreografów, aktorów i terapeutów. Może być także użyteczna w każdym innym zawodzie czy pasji związanych z ruchem ludzkiego ciała, ponieważ stosuje do niego zasady geometryczne, znane w architekturze i sztuce. W celu intensyfikacji procesu nauczania, chcemy skomponować dobrą grupę, to znaczy taką, której uczestnicy będą reprezentować różne przygotowanie ruchowe. W ten sposób uczestnicy zdobędą konieczne doświadczenie w odczytywaniu ruchu różnych ciał, odmiennie zbudowanych i ukształtowanych, gdzie o jakości ruchu decyduje nie tylko szkielet ale także muskulatura i różne doświadczenia ciała. Wszystkie zainteresowane osoby prosimy o kontakt. Jeżeli twoje doświadczenie będzie znacznie powyżej lub znacznie poniżej ogółu uczestników, będziemy o tym rozmawiać osobiście.

Rekrutacja:


Czekamy na 20 uczestników, którzy przyślą do nas wypełniony formularz na adres formatzero.format@gmail.com Rezerwacja miejsca następuje poprzez wykupienie noclegu w Pałacu w Koszęcinie – siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk.

Szczegółowe informacje na stronie: www.slask.art.pl

Opłata warsztatowa: 130 Euro

Formularz aplikacyjny i szczegóły na stronie: formatzero.blogspot.com

Kontakt: formatzero.format@blogspot.com

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close