Wersja do druku

Udostępnij

W dniach 18-27 lipca 2014 roku w Koszęcinie odbędzie się VIII Letnia Szkoła Artystyczna, na którą składają się 3 programy warsztatowe: taniec współczesny, taniec ludowy i ruch dla aktorów. Warsztaty skierowane są do tancerzy na poziomie zaawansowanym i średniozaawansowanym. 10-ciodniowy, intensywny program umożliwia tancerzom pogłębienie praktyki technik tj. klasyka, modern, jazz, improwizacja, a także realizację choreografii, rozwój pracy indywidualnej i grupowej, jaki i uczestnictwo w badaniach oraz eksperymentach z motywami Snu Nocy Letniej Williama Szekspira, z publiczną prezentacją w finale. Letnia Szkoła Artystyczna odbywa się już po raz ósmy w Koszęcinie w siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”. Miejsce sprzyja realizacji założeń programowych szkoły ze względu na doskonałą infrastrukturę w zabytkowym zespole pałacowym m.in. teatr, sala baletowa, cztery studio taneczne, galeria, park, hotel, gabinet fizjoterapii oraz pub.

 

Program warsztatu współczesnego obejmuje trening technik tańca (klasyka, modern, jazz, improwizacja) z uzupełnieniem pełnego treningu ciała (Pilates, stretching). Uczestnicy będą mieli możliwość wyboru grupy warsztatowej z odpowiednim poziomem zaawansowania i z dominującą techniką taneczną, z uzupełnieniem o pozostałe.

 

Program treningu ruchu dla aktorów skupia się wokół techniki, która umożliwia aktorowi badanie relacji pomiędzy wewnętrznym stanem psychicznym postaci, a jej zewnętrzną ekspresją fizyczną. Proponowana seria intensywnych ćwiczeń fizycznych i praktycznych zadań aktorskich umożliwia głębsze zrozumienie relacji wewnętrznego i zewnętrznego tempa danego charakteru – rytmu, który stanowi o jego esencji emocjonalnej, a objawia się w jego fizyczności. Intensywny trening, pobudzający aktorów zarówno fizycznie, jak i twórczo, obejmuje rozwój charakteru postaci z uwzględnieniem ćwiczeń aktorskich tj. „animal work”. Liana Nyquist poprowadzi uczestników poprzez fizyczne techniki opowiadania historii oraz jasnego zrozumienia narzędzi ciała i ich świadomego zastosowania.

 

Więcej szczegółów na stronie www.lsa.zespolslask.eu

 

Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

MKiDN dofinansowanie (miniaturka)

Portal taniecPOLSKA.pl patronuje wydarzeniu.

 

Logo TaniecPOLSKA z hasłem, nowe (miniaturka)

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close