Wersja do druku

Udostępnij

Od najbliższej soboty Zespół Pieśni i Tańca Śląsk” im. Stanisława Hadyny w Koszęcinie zaprasza do swojej siedziby na wydarzenia otwarte towarzyszące Letniej Szkole Tańca Współczesnego 2018. Jako pierwszy w sobotę 21 lipca o godz. 20.00 zostanie pokazany spektakl Urszuli Bernat-Jałochy Showreel. to muzyczno-taneczne historie kobiety i mężczyzny, potraktowane momentami z przymrużeniem oka, a niekiedy całkiem poważnie, przy wykorzystaniu kompozycji duetu, w którym obok wspólnych partii zaistnieją odrębne sola tancerza i tancerki. Dwa dni później, 23 lipca o tej samej godzinie odbędzie się prezentacja Pas de Bach – spektaklu muzyczno-tanecznego, który powstał dzięki współpracy Barbary Szczawińskiej altowiolistki Cracovia Divertimenti i choreografa Bernadetty Zwierowskiej. Spektakl jest oparty na technice tańca współczesnego i klasycznego. Na zakończenie LSA, 28 lipca o godz. 19.00, organizatorzy zapraszają na koncert finałowy, który będzie podsumowaniem pracy tegorocznych warsztatów. Wszystkie pokazy odbędą się w Sali Widowiskowej w Pawilonie im. Elwiry Kamińskiej  w siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny w Koszęcinie (ul. Zamkowa 3).

 

O wydarzeniach:

 

Showreel

Wychodząc od bardzo pierwotnych, tradycyjnych wzorców partnerskich do dzisiejszych – bardziej  wolnych i otwartych relacji między kobietą i mężczyzną, a także zahaczając o zjawisko metroseksualizmu, choreograf zwraca uwagę na utratę harmonii damsko-męskiej.

 

Choreografia:  Urszula Bernat-Jałocha
Tancerze: Urszula Bernat-Jałocha, Marcin Motyl
Muzyka: Ben Frost O God Protect MeThrough the Roof of Your Mouth, O God Protect Me, Through the Roof of Your Mouth, Carnage & Borgore Incredible, Miste The Haxan Cloak

 

Pas de Bach

Muzyka otacza ciała tancerzy, przenika w ich wnętrze i oddziałuje na zmysły. Muzyka na żywo i taniec przeplatają się ze sobą oraz dopełniają, tworząc nierozerwalną całość.

Choreografia: Bernadetta Zwierowska
Tancerze: Katarzyna Pamuła, Dorota Nowak, Bartek Serowik, Bernadetta Zwierowska
Altówka: Barbara Szczawińska
Muzyka: J.S.Bach: Suita wiolonczelowa nr 1 G-dur w transkrypcji na altówkę solo.

 

Koncert finałowy

Tradycja ta narodziła się od początku istnienia Letniej Szkoły Artystycznej w koszęcińskim pałacu, siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk im. Stanisława Hadyny. Młodzi tancerze pracowali nad doskonaleniem swoich umiejętności tanecznych oraz poznali wiele technik tanecznych pod okiem międzynarodowej kadry pedagogicznej. Wieloletnie doświadczenie choreografów, jak również wszystkich prowadzących zajęcia, co roku przyciąga do Koszęcina miłośników tej dziedziny sztuki. W tym roku odbyła się już trzynasta edycja Międzynarodowej Letniej Szkoły Tańca Współczesnego. Wzięło w niej udział 140 osób. Zaprezentują one swoje umiejętności w choreografiach przygotowanych przez pedagogów, pod okiem których pracowali.

– to muzyczno-taneczne historie kobiety i mężczyzny, potraktowane momentami z przymrużeniem

 

Więcej informacjihttp://www.zespolslask.pl

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close