Wersja do druku

Udostępnij

W niedzielę 15 kwietnia oraz we wtorek 17 kwietnia w Operze Krakowskiej (godz. 18. 30) dwuczęściowy wieczór baletowy, Rachmaninow. Szczedrin… (Tragedia Don José) przygotowany w koprodukcji ze Słowackim Teatrem Narodowym (Slovenské národné divadlo) w Bratysławie. Tematem pierwszej cześci, opartej na II Koncercie Fortepianowym Siergieja Rachmaninowa jest poszukiwanie miłości w jej romantycznych wariantach. W drugiej opowieść o miłości gęstnieje, zamieniając się w dramat zazdrości i pożądania. To suita Carmenwg opery G. Bizeta, napisana w 1967 r. przez współczesnego kompozytora rosyjskiego, Rodiona Szczedrina specjalnie dla swojej żony, primabaleriny Teatru Bolszoj, Maji Plisieckiej. Ondrej Šoth, znany słowacki choreograf, opracowując własną wersję Carmen zawęził opowieść o zgubnym pożądaniu do tytułowej Carmen, José, Escamillo i Micaeli. Katalizatorem ich zachowań jest Śmierć, piąta postać dramatu. Scenografię i kostiumy przygotował Andrii Sukhanov, tancerz, choreograf i scenograf, dyrektor baletu Słowackiego Teatru Narodowego w Bratysławie.

Choreografia i reżyseria: Ondrej Šoth
Scenografia i kostiumy: Andrii Sukhanov

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close