Wersja do druku

Udostępnij

ULICA (Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych) jest jednym z najstarszych festiwali tego typu w Europie Środkowej. Festiwal organizowany jest w Krakowie przez Teatr KTO od 1988 roku i na stałe wpisał się w letni kalendarz kulturalny miasta. Każdego roku na cztery dni lipca Kraków zmienia się w wielką plenerową scenę, a sztuka wychodzi poza budynki teatralne, galerie czy muzea. Koncentruje na krakowskich placach zarówno mieszkańców miasta i regionu, jak i licznie przybywających w tym czasie do Krakowa turystów z całego świata.

 

Tegoroczna, XXVII edycja festiwalu odbędzie się w dniach 10-13 lipca. Rynek Główny, Mały Rynek i Plac Szczepański staną się scenami, na których będzie można zobaczyć ok. 70 spektakli. W tym roku impreza nie będzie miała tematu przewodniego. Organizatorzy chcą pokazać szeroko pojęty europejski teatr uliczny i jego różnorodność – różnorodność form, gry z architekturą, teatru w ruchu – parady; teatry ruchu i ciała, a także zaprezentować przedstawienia wertykalne.

 

Wśród zespołów tanecznych i ruchowych warto wymienić m.in. Krakowski Teatr Tańca, Teatr Formy, Spitfire Company z Czech (ze spektaklem inspirowanym utworami Vaclava Havla) , Cie les mobilettes  z Francji oraz InZhest z Białorusi. Każdy ze spektakli prezentowany będzie kilkakrotnie.

 

Szczegółowe informacje o wybranych spektaklach:

 

Lusco e Fusco (Hiszpania):  Encortos (Spotkania)

Cie les mobilettes (Francja): Café Frappé!

Krakowski Teatr Tańca : Cicindela

Spitfire Company (Czechy):  Antiwords (Antysłowa)

Teatr Formy : Babel

Sacude Vertical Dance and Aerial Dance (Hiszpania):  Wrong Turn 2

The Physical Theatre InZhest (Białoruś): Ostatnie szaty cesarza

Theater Tol (Belgia):  Corazon de Angeles

 

 

Więcej o festiwalu: http://27ulica.pl/

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close