Wersja do druku

Udostępnij

Już dziś w ramach Akademii Barokowej, organizowanej przez Balet Dworski „Cracovia Danza” we współpracy z francuskąAcadémies des Saisons de Sablézespołu „l’Eventail”, zostanie pokazany film ze spektaklu przygotowana przez zespół Tańca Barokowego „l’Eventail”> Film zatytułowany jest Voyage en Europe z komentarzem wybitnej specjalistki, Marie-Geneviève Massé.Natomiast w czwartek 26 lipca projekcja dwóch innych spektakli zespołu „l’Eventail”:Les Petits riensW. A. Mozarta i Don JuanCh. W. Glucka, oba ponownie z komentarzem Marie-Geneviève Massé, która w tym roku prowadzi intensywne warsztaty. Projekcje odbywać się będą w Instytucie Francuskim o godz. 19.00 (ul. Stolarska 15).

.

Académies des Saisons de Sablé zajmuje się kształceniem zawodowych artystów tancerzy we Francji i na świecie. Cyklowi zajęć w ramach Akademii Barokowej towarzyszą różne wydarzenia, takie jak projekcje filmów, wykłady i finałowy pokaz taneczny.

Patronat Honorowy: Konsul Generalny Francji, Dyrektor Instytutu Francuskiego w Krakowie – Alexis Chahtahtinsky.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Organizator: Balet Dworski „Cracovia Danza”- Miejska Instytucja Kultury w Krakowie

Partnerzy: Académies des Saisons de Sablé zespołu „l’Eventail”, Stowarzyszenie Willa Decjusza, Pałac Biskupa Erazma Ciołka – Oddział Muzeum Narodowego w Krakowie, Instytut Francuski w Krakowie, Fundacja „Ardente Sole”

Patroni medialni: RMF Classic – współpraca redakcyjna, TVP Kraków, „Dziennik Polski”, portal taniecPOLSKA.pl

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close