Wersja do druku

Udostępnij

W ramach japońskiej edycji interdyscyplinarnego Ars Latrans Festival –- Made in Japan – w Krakowie (Hevre, ul. Meiselsa 18 (róg Meiselsa i Bożego Ciała) w czwartek 26 września o godz. 20.00 wystąpi włoska tancerka butoh, Maruska Ronchi. Artystka stworzy specjalną choreografię, która będzie współgrać z mappingiem rzuconym na jej ciało podczas performansu. Wizualizacje do projektu przygotuje Tajny Projekt. Dwa dni później, 28 września w godz. 14.00-17.00, artystka poprowadzi również warsztaty tańca butoh (Przestrzeń Tańca i Ruchu Kontakt).

Więcje informacji o warsztatach

 

 

Maruska Ronchi jest włoską tancerką, choreografką i performerką. Ukończyła taniec współczesny w CIMD (Międzynarodowym Centrum Ruchu i Tańca) w Mediolanie pod kierownictwem Franceski Ferrari. Działa w obszarze butoh i taniec współczesny. Przez wiele lat współpracowała z włoskimi i francuskimi zespołami teatralnymi oraz zespołami tańca współczesnego i różnymi choreografami (Tino Sehgal, BenoîtLachambre), występując w Europie, Rosji, Kanadzie i Japonii. Obecnie tworzy własne prace choreograficzne we współpracy z innymi artystami – tancerzami i muzykami. Zawsze poszukuje nowego sposobu na rozwój procesu twórczego. Ma doświadczenie w różnych formach ekspresji związanych z tańcem, jak praktyka somatyczna, video-dance, występy uliczne. Po ich zgromadzeniu, dzięki spotkaniu w 2099 roku z Atsushim Takenouchim postanowiła zwrócić się ku butoh, japońskiej awangardzie tańca współczesnego, znajdując w tej praktyce artystycznej nową inspirację i nowy sposób rozumienia.

 

Butoh to taniec transformacji, zakłada głęboką pracę nad tożsamością. Życie to ciągły przepływ energii, którego jesteśmy częścią; wszystko jest ruchem i ciągle się zmienia, a my jesteśmy tego częścią. Jeśli to rozpoznamy, poczujemy i zatańczymy, będziemy zdumieni i zaskoczeni. Taniec to magia życia.

 

W ramach wieczoru odbędzie się również Virtual Journey – wirtualna, symboliczna podróż przez Japonię, z muzyką na żywo.

 

***

 

 

Wstęp na wydarzenie jest wolny. Opłata za udział dobrowolna. Sugerowana kwota: 30 zł na wsparcie działalności stowarzyszenia.

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close