Wersja do druku

Udostępnij

W środę, 30 marca 2016 roku o godzinie 19.00 Balet Dworski „Cracovia Danza” zaprasza do Klubu Aktora „Loża” w Krakowie (Rynek Główny 41) na kolejne spotkanie z cyklu Czas na taniec!. Gościem marcowego spotkania będzie Ewa Głowacka, wybitna polska tancerka, w latach 1977-1999 pierwsza solistka baletu Teatru Wielkiego i wiodąca warszawska balerina. Ewa Głowacka jest laureatką Grand Prix III Ogólnopolskiego Konkursu Tańca w Gdańsku (1979), III Światowego Konkursu Baletowego w Osace (1980), Nagrody Młodych im. Wyspiańskiego I stopnia (1985), Nagrody Ministra Kultury i Sztuki I stopnia (1985), odznaczoną Złotym Krzyżem Zasługi i Medalem Niżyńskiego. Obecnie pracuje jako pedagog oraz jurorka konkursów baletowych.

 

Renata Popkowicz-Tajchert w magazynie „Taniec” z 1992 roku o Ewie Głowackiej:

„Świetne warunki – piękna, smukła sylwetka, plastyczne ciało, elegancja ruchów, uroda i ogromne, pełne wyrazu oczy pomagają artystce uczynić z kreowanych heroin wiarygodne przedmioty zachwytu i miłości. Jej artystyczna intuicja pozwala trafnie odnaleźć klucz do postaci, obnażyć ich wnętrze, ukazać duszę. […] Kiedy zastanawiam się nad tym, co w sposób szczególny wyróżnia Ewę Głowacką, co stanowi istotę jej sztuki, dochodzę do przekonania, że jest to artystyczna prawda. W jej kreacjach dominuje właśnie wiarygodność, utożsamianie się tancerki z powoływaną do życia postacią, wyrazista sublimacja uczuć.”

 

Rozmowie będą towarzyszyć fragmenty filmów, a także pokaz archiwalnych zdjęć. Spotkanie poprowadzi Agnieszka Malatyńska-Stankiewicz. Wstęp wolny.

 

Wydarzenie odbywa się w ramach obchodów jubileuszu 10-lecia Baletu Dworskiego Cracovia Danza w 2016 roku.

 

***

 

Jubileusz 10-lecia Baletu Dworskiego „Cracovia Danza”

Patronat honorowy: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski

Patroni medialni roku jubileuszowego: „Rzeczpospolita”,„Dziennik Polski”, TVP3 Kraków, Radio Kraków, „Gość Niedzielny”, taniecPOLSKA.pl, kwartalnik „Taniec”, „Miesięcznik Kraków”, GlobMedium.com, CzasDzieci.pl, PolskaMuza.eu.
opieka redakcyjna: Karnet.krakow.pl.

 

Logo 10-lecie Cracovia Danza (miniaturka)

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close