Wersja do druku

Udostępnij

Krakowskie Centrum Choreograficzne – Nowohuckie Centrum Choreograficzne (al. Jana Pawła II 232) zaprasza na festiwal rezydencyjny BalletOFFFestival, który odbędzie się w KCC w dniach 16-19 listopada 2017 roku. BalletOFFFestival to stworzona przez Krakowskie Centrum Choreograficzne nowa formuła dla festiwalu Krakowskie Spotkania BaletOFFowe, odbywającego się od 1991 roku w Nowohuckim Centrum Kultury, który prezentował i promował w Krakowie sztukę tańca. W 2014 roku odbyła się pierwsza edycja BalletOFFFestival.

 

W ramach festiwalu odbędą się pokazy spektakli i warsztaty. Wystąpią: Aura Dance Theatre z Litwy ze spektaklem GODOS (16 listopada, godz. 19.00), Wydział Teatru Tańca w Bytomiu ze spektaklem Bezdech (17 listopada, godz. 19.00), Grupa Wokół Centrum z premierowym pokazem spektaklu spectral layers of movement (18 listopada, godz. 21.00). Ponadto organizatorzy zapraszają na Wieczór premier rezydentów Krakowskiego Centrum Choreograficznego (18 listopada, godz. 18.00). Warsztaty poprowadzą: Katarzyna Ustowska (moving patterns) oraz Marco Di Nardo (floating movements).

 Program:

 

Aura Dance Theatre, GODOS

Słowo godos zniknęło ze współczesnej litewszczyzny, ale wciąż żyją w nim litewskie doświadczenia i uczucia. Spektakl GODOS, stworzony przez słynną litewską choreografkę Birutė Letukaitė oraz dwie choreografki z Norwegii: Anne Ekenes i Pię Holden ukazuje świat, w którym splatają się przeszłość, teraźniejszość i przyszłość, gdzie spotykają się kobieca zmysłowość, tajemnicze mityczne stworzenia i futurystyczne wizje.

Więcej

 

Wydział Teatru Tańca w Bytomiu (Akademia Sztuk Teatralnych w Krakowie), Bezdech

Przedstawienie jest zwieńczeniem procesu edukacji i momentem sprawdzenia się w profesjonalnym działaniu scenicznym. Punktem wyjścia przy tworzeniu spektaklu było odnalezienie sytuacji, w których ludzie czuja się bezradni.

Więcej

 

Grupy Wokół Centrum, spectral layers of movement

Widowisko jest interdyscyplinarnym projektem, łączącym świat tańca, multimediów i dźwięku w wielowarstwowej instalacji interaktywnej, w której każdy z elementów jest równoznaczny. Przedstawienie stanowi spojrzenie na ruch przez pryzmat technologii i zabiegów technologicznych z muzyką i projekcjami interaktywnymi na żywo.

Więcej

 

Bilety na spektakle: 25 zł.

 

***

 

http://balletofffestival.pl/

https://www.facebook.com/balletoff/

BalletOFFFestival to festiwal rezydencyjny, którego misją jest stymulowanie procesu twórczego.Wybrane projekty otrzymują od Krakowskiego Centrum Choreograficznego wsparcie w realizacji spektaklu z zakresu szeroko rozumianego tańca współczesnego czy teatru tańca w postaci udostępnienia przestrzeni do prób oraz szeregu działań promocyjnych, promujących przygotowaną w ramach festiwalu premierę. Pełen proces obejmuje kilkutygodniową rezydencję, w ramach której wyłonionym artystom udostępniona jest przestrzeń do prób i scena wraz z zapleczem technicznym i konieczną infrastrukturą. Kulminację Festiwalu stanowi prezentacja powstałych spektakli w postaci wieczoru premier. Krakowskie Centrum Choreograficzne poprzez Festiwal stwarza warunki do twórczej konfrontacji myśli, do pracy studyjnej, oferuje pomoc w realizacji spektakli, a często także pierwszej premiery wraz z jej promocją.

 

Krakowskie Centrum Choreograficzne logo 2016 (miniaturka)

 

 

Logo Nowohuckie Centrum Kultury NOWE (miniaturka) 

 

 

BalletOFFFestival (miniaturka)

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close