Wersja do druku

Udostępnij

Partytura na ciało i ruchto cykliczne prezentacje spektakli tanecznych w Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie (al. Jana Pawła II 232). W środę,29 stycznia o godzinie 19.15 odbędzie się pokaz dwóch spektakli jednego wieczoru: Śniło mi się, że pozostał po nas pusty pokój Basi Bujakowskiej i Pauliny Wysockiej orazLa CulpaGrupy Ahi namá!.Specyfiką cyklu jest otwartość na wszelkie style tańca, bez ograniczeń – od baletu klasycznego, modern, hip-hop, breakdance, jazz, aż po taniec ludowy i współczesny. Projekt ten jest okazją do zapoznania się z dorobkiem tanecznym zespołów profesjonalnych (m.in. Zespół Tańca Hip-Hop KAFIG – Francja, Nai-Ni Chen Dance Company – USA). Ponadto stanowi możliwość pozwalającą zaistnieć młodym choreografom i tancerzom, pomóc im w ich nowatorskich działaniach, a widzom oswoić się z tą formą sztuki.

Śniło mi się, że pozostał po nas pusty pokój

„(…)Twarze jak szkło wygładzone
za nimi nic nie zostało
głowy rzędami uśpione
kliniczna biel puste ciało
oddechy ich są bez skazy
nie ma na szkle po nich śladu
codziennie widzisz ich twarze
nie widzisz ich ani razu”.
(SzkłoSuper Girl&Romantic Boys)

idea: Basia Bujakowska
choreografia, wykonanie: Basia Bujakowska, Paulina Wysocka
montaż dźwiękowy: Marcin Janus
muzyka: Super Girl & Romantic Boys

Paulina Wysockapochodzi ze Słupska, jest tancerką i instruktorką. Naukę tańca rozpoczęła w wieku 6 lat, w zespole tańca współczesnego w Słupsku. Od 2003 roku uczęszcza na zajęcia taneczne do Studia Tańca EST w SCKM w Krakowie, bierze udział w spektaklach grup repertuarowych Marty Pietruszki i Iwony Olszowskiej. Regularnie uczestniczy w warsztatach i festiwalach tanecznych oraz teatralnych w kraju i za granicą.

La culpa

„(…)Bo przewidujący to nie to samo, co jasnowidze
Bo recytacja nie jest równa improwizacji
Bo lepiej spróbować i przegrać
Niż przeklinać, choć nigdy się nie spróbowało
Osierocona wina krąży bezpańsko
Tam, gdzie pójdzie, tam nie zrodzą się marzenia(…)”

La Culpagrupy Buena Fe

Nikt nie jest winny temu, że idzie przez życie nie swoją ścieżką. Nikt nie jest winien temu, że nie spełnia swoich marzeń. Nikt nie jest winien temu, że z czasem rodzi się poczucie niespełnienia.La culpato opowieść o winie, która jest niczyja, o winie, która nie jest winą, o szukaniu własnej ścieżki, o przekraczaniu samego siebie i stawaniu się sobą.

Bilety: 20 zł, 15 zł (przedsprzedaż)
Informacje i zamówienia:
Biuro Promocji i Organizacji Widowni
tel. 12 644 24 81, 517 248 619
e-mail:rezerwacja@nck.krakow.pl

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close