Wersja do druku

Udostępnij

W trakcie wakacji Kino „Kika” w Krakowie zaprasza na nowy cykl filmowy poświęcony zagadnieniu improwizacji. Cykl Filmowe wtorki poświęcony zostanie nurtowi improwizowanej muzyki i tańca z dokumentacji wideo studia OT301 w Amsterdamie. Każdego wieczoru pokazanew zostaną 2-3 fragmenty nagrań przedstawień serii Music/Dance301 z lat 2007-2010. Cykl Filmowe wtorki o improwizacji programuje: Małgorzata Haduch. Cykl ruszył 10 lipca. Kolejne projekcje zaplanowano na 24 lipca oraz 14 i 28 sierpnia.

W ramach cyklu Filmowe Wtorki o Improwizacji zaprezentujemy performansy z udziałem takich muzyków jak Andy Moor (z zespołu The Ex) i Colin McLean (Dog Faced Hermans). Gościnnie pojawi się także poeta dźwięków Anne-James Chaton oraz puzonista Hilary Jeffry. Zatańczą miedzy innymi Michael Schumacher i Katie Duck, którzy gościli już w Polsce w ubiegłych latach.
W Holandii od ponad dwóch dekad rozwija się nurt music/dance improvisation angażując w jego rozwój wielu znanych muzyków jak Han Benik, Ab Baars czy Wilbert de Joode.

Wtorkowe wieczory zakończy rozmowa z zaproszonymi gośćmi – muzycy, krytycy sztuki, tancerze. Porozmawiamy o zagadnieniach nurtujących współczesną scenę improwizacji oraz spróbujemy odpowiedzieć na pytania jakie niesie ze sobą ta forma sztuki. Jedno ze spotkań będzie poświęcone filmowaniu przedstawień improwizowanych.
Zapraszamy!

Cykl Filmowe Wtorki o Improwizacji programuje: Małgorzata Haduch
Dokumentacja filmowa: Filip Molski

Po projekcjach będziemy także rozmawiać z zaproszonymi gośćmi o nurcie improwizacji. 10 lipca gościem Małgorzaty Haduch będzie Marek Winiarski, dyrektor artystyczny Krakowskiej Jesieni Jazzowej. 24 lipca spotkanie z Jerzym Birczyńskim, choreografem i tancerzem, założycielem Baletu Form Nowoczesnych AGH.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close