Wersja do druku

Udostępnij

 Cracovia Danza: balet w mieście  to cykl happeningów, w ramach którego zespół raz w miesiącu przez cały rok 2016 będzie prezentował mieszkańcom Krakowa i turystom najpiękniejsze fragmenty ze swoich spektakli w niekonwencjonalnych miejscach Krakowa, tam gdzie panuje ruch i zgiełk i gdzie nikt nie spodziewa się sztuki. Będą to m.in. place, ulice, galerie handlowe, dworzec, lotnisko, szpital, co miesiąc gdzie indziej, co miesiąc z zaskoczenia. Happeningom będzie towarzyszyła akcja na portalach społecznościowych zatytułowana Złap Cracovia Danza: balet  w mieście. Najbliższe happeningi  odbędą się 27 stycznia i 13 lutego.

 

Akcją tą  Balet Cracovia Danza, miejska instytucja kultury, który nie ma swojej sceny, zamierza wyjść do publiczności, by przedstawić się tym mieszkańcom miasta, którzy nigdy nie byli na spektaklach zespołu, a także by pokazać najpiękniejsze fragmenty ze swoich spektakli i zaprosić do teatru, na krakowskie sceny, gdzie będzie można zobaczyć w wykonaniu Baletu przeróżne widowiska. Wroku 2016 Balet z okazji swojego jubileuszu 10-lecia proponuje krakowianom raz w miesiącu spektakl na scenie teatralnej w cyklu zatytułowanym Cracovia Danza dla tańca (różne sceny, m.in. Teatr Ludowy, Filharmonia, Variete, ICE).

 

Balet Dworski Cracovia Danza, choć nie ma własnej sceny, przywiązuje szczególną wagę do występowania w Krakowie. Balet, który rocznie uczestniczy w około 300 wydarzeniach na terenie całej Polski a także zagranicą (przyciągając rocznie ok. 60- tysięczną publiczność), uważa za swoją misję prezentowanie swoich przedstawień dla widzów Krakowa. I temu właśnie m.in. ma służyć cykl happeningów „Cracovia Danza: balet w mieście” będący wizytówką zespołu, zachętą i barwnym prezentem dla mieszkańców miasta oraz turystów.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close