Wersja do druku

Udostępnij

W ramach cyklu Czas na taniec! Balet Dworski „Cracovia Danza” zaprasza w poniedziałek 21 grudnia o godz. 19.00 do Klubu Aktora „Loża” (Rynek Główny 41) na spotkanie 20 lat minęło, czyli Kielecki Teatr Tańca. Gościem spotkania będzie założycielka tego zespołu, Elżbieta Szlufik-Pańtak. Kielecki Teatr Tańca jest jednym z trzech instytucjonalnych teatrów tańca w Polsce. Od 2004 roku funkcjonuje jako miejska instytucja kultury, jednak jego początki sięgają połowy lat 90. Spotkanie poprowadzi redaktor Agnieszka Malatyńska-Stankiewicz. Wieczór uzupełnią fragmenty filmów i pokaz slajdów. WSTĘP WOLNY.

 

 

 

Elżbieta Szlufik-Pańtak jest dyrektorką Kieleckiego Teatru Tańca, tancerką, choreografką i współzałożycielką Polskiej Federacji Tańca. Jest absolwentką kulturoznawstwa (specjalizacja: teatrologia) na Uniwersytecie Łódzkim, a także studiów podyplomowych z teorii tańca na Akademii Muzycznej w Warszawie. Ukończyła wiele kursów dokształcających z dziedziny tańca jazzowego i charakterystycznego. Prowadzony przez nią Kielecki Teatr Tańca specjalizuje się w repertuarze opartym na stylach tańca jazzowego. Zespół występował na tak prestiżowych scenach jak Teatr Wielki – Opera Narodowa czy Opera Wrocławska. Oprócz wystawiania własnych spektakli KTT jest także widoczny w licznych koprodukcjach,  m.in. z telewizjami: TVP, TVN i POLSAT. Występy kieleckiego zespołu można było też oglądać zagranicą, m.in. w Chinach, Niemczech czy Izraelu. Poza działalnością artystyczną Kielecki Teatr Tańca zajmuje się też edukacją. Do istniejącej przy teatrze szkoły tańca uczęszcza 1200 uczniów w różnym wieku.

 

***

 

Od organizatorów:

Ideą cyklu Czas na taniec! jest stworzenie miejsca i czasu do rozmowy o tańcu. Chcemy pokazać, że w ogólnym dyskursie o sztuce tancerze powinni mieć głoś, tak samo jak m.in. kompozytorzy, reżyserzy, plastycy, czy pisarze. Zależy nam także, aby tymi spotkaniami skupić wokół naszej instytucji środowisko taneczne naszego miasta. Pragniemy, aby spotkania były jednocześnie uzupełnieniem edukacji tanecznej młodego pokolenia.

 

Organizator: Balet Dworski „Cracovia Danza”

Współorganizator: Oddział ZASP Kraków

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close