Wersja do druku

Udostępnij

Balet Dworski „Cracovia Danza”, we współpracy z Oddziałem ZASP w Krakowie, zaprasza w poniedziałek 12 czerwca o godz. 19.00 do Klubu Aktora SPATiF w Krakowie (Rynek Główny 41) spotkanie w ramach Czas na taniec!. Cykl zakłada spotkania z tancerzami, rozmowy, dyskusje oraz wspólne oglądanie filmów o osobowościach świata tańca. Gościem najbliższego spotkania, spotkania, zatytułowanego Nie tylko Barocco będzie choreograf Jacek Przybyłowicz. Spektakle Jacka Przybyłowicza regularnie pojawiają się na wielu zagranicznych festiwalach tańca m.in. we Włoszech, Francji, Cyprze, Niemczech, Czechach, Rumunii, Szwecji, Danii, Norwegii, Hiszpanii, Węgrzech, Chinach, USA. Tunezji, Rosji, Ukrainie. Wieczór zatytułowany Npoprowadzi redaktor Agnieszka Malatyńska-Stankiewicz. Współorganizatorem spotkania jest Odział ZASP w Krakowie.

 

Jacek Przybyłowicz – absolwent Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Warszawie oraz Wydziału Pedagogiki Baletu Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina (obecnie UMFC). W latach 1994–2001 tańczył w jednym z najlepszych zespołów tańca współczesnego na świecie – izraelskim Kibbutz Contemporary Dance Company. W latach 2009–14 był zastępcą dyrektora ds. baletu w Teatrze Wielkim w Poznaniu. Ważniejsze spektakle: Naszyjnik gołębicy, Barocco, Jesień – Nuembir, Kilka krótkich sekwencji, Sześć skrzydeł aniołów, Monochrome, Infolia, Poza horyzont.

Jak zwykle nie zabraknie prezentacji archiwalnych zdjęć i fragmentów spektakli.

 

Wstęp wolny!

 

***

 

Ideą cyklu Czas na taniec! jest stworzenie miejsca i czasu do rozmowy o tańcu. Organizatorzy pragną pokazać, że w ogólnym dyskursie o sztuce tancerze powinni mieć głoś, tak samo jak m.in. kompozytorzy, reżyserzy, plastycy, czy pisarze. Zależy im także, aby tymi spotkaniami skupić wokół instytucji środowisko taneczne miasta. Chcą, aby spotkania były jednocześnie uzupełnieniem edukacji tanecznej młodego pokolenia.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close