Wersja do druku

Udostępnij

W środę 12 marca o godz. 19.00 Balet Dworski „Cracovia Danza” zaprasza na drugie spotkanie w ramach nowego cyklu Agnieszki Malatyńskiej-Stankiewicz, zatytułowanego Czas na taniec!. Cykl zakłada spotkania z tancerzami, rozmowy, dyskusje oraz wspólne oglądanie filmów o osobowościach świata tańca.

Gościem spotkania będzie Wacław Niedźwiedź – niezwykły tancerz, artysta baletu, który występował na wielu scenach realizując główne partie; od wielu lat także pedagog. Twórca opowie o swoich artystycznych fascynacjach i zawodowych wyborach, a także o spektaklach baletowych, w jakich brał udział, m.in. Jeziorołabędzie, Giselle, Don Kichot, Korsarz, Kopciuszek, Dziadek do orzechów, Anna Karenina. Podczas spotkania mowa będzie m.in. o trudnej sztuce partnerowania, a więc o zaufaniu pomiędzy tancerzem a tancerką, bez którego nie da się uzyskać mistrzostwa na scenie, o zdobywaniu doświadczenia, o świadomości ciała, czyli o unikaniu kontuzji. Pretekstem do rozmów również film dokumentalny ukauzjący życie i działalność artystyczną Rudolfa Nuriejewa, legendy baletu i tancerza wszechczasów.

Spotkanie poprowadzi Agnieszka Malatyńska-Stankiewicz

Miejsce: Plac na Groblach 7, I piętro, sala baletowa

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close