Wersja do druku

Udostępnij

W poniedziałek 22 lutego o godz. 19.00 Balet Dworski „Cracovia Danza” zaprasza do Klubu Aktora „Loża” (Rynek Główny 41) na kolejne spotkanie z cyklu Czas na taniec!. Gościem spotkania Wyznania Don Juana będzie Przemysław Śliwa, solista i pierwszy tancerz Państwowej Opery w Poznaniu, a także – przez 13 lat – Polskiego Teatru Tańca Conrada Drzewieckiego; choreograf, współpracujący z licznymi teatrami muzycznymi i dramatycznymi w całym kraju oraz pedagog baletu.

 

Artysta jest absolwentem warszawskiej szkoły baletowej. Był kierownikiem baletu teatrów muzycznych w Gdyni i Bydgoszczy. Jako choreograf współpracował z Krakowską Operą i Operetką. Zrealizował dwadzieścia choreografii do inscenizacji baletowych, takich jak, m.in.: Historia żołnierza Strawińskiego, Romeo i Julia Prokofiewa, Symfonia fantastyczna Berlioza, Peer Gynt Griega. Jest także twórcą choreografii do wielu oper, operetek i musicali. Środowisko baletowe pamięta Przemysława Śliwę także jako inicjatora utworzenia Krakowskiej Fundacji Sztuki Baletowej, która zasłynęła organizacją Krakowskich Wiosen Baletowych. Podczas XII edycji festiwalu zaprezentowanych zostało ponad sześćdziesiąt czołowych zespołów baletowych świata. Odbyło się ponad sto spektakli, które obejrzało ponad 60 tysięcy widzów.

 

Spotkanie poprowadzi redaktor Agnieszka Malatyńska-Stankiewicz. Wieczór wzbogacą fragmenty filmów i pokaz slajdów.

 WSTĘP WOLNY. 

 

Wydarzenie odbywa się w ramach obchodów jubileuszu 10-lecia Baletu Dworskiego Cracovia Danza w 2016 roku.

 

***

 

Jubileusz 10-lecia Baletu Dworskiego „Cracovia Danza”

Patronat honorowy: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski

Patroni medialni roku jubileuszowego: „Rzeczpospolita”,„Dziennik Polski”, TVP3 Kraków, Radio Kraków, „Gość Niedzielny”, taniecPOLSKA.pl, kwartalnik „Taniec”, „Miesięcznik Kraków”, GlobMedium.com, CzasDzieci.pl, PolskaMuza.eu.
opieka redakcyjna: Karnet.krakow.pl.

 

 

 Logo 10-lecie Cracovia Danza (miniaturka)

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close