Wersja do druku

Udostępnij

Po raz pierwszy w tym sezonie artystycznym na scenę Teatru Łaźnia Nowa w Nowej Hucie wraca Testament optymisty. Spektakl w reżyserii i choreografii Dominiki Knapik obejrzeć będzie można w sobotę, niedzielę, wtorek i środę. Tej utrzymanej w klimacie absurdalnego humoru teatralno-tanecznej stypie towarzyszy muzyka na żywo: tańczący perkusista Tomek Chołoniewski i grająca na gitarze elektrycznej tancerka Magdalena Przybysz.

Testament optymistypowstał w ramach sezonu mrożkowskiego, który niedawno zakończył się w nowohuckim teatrze. Jednym z warunków postawionych przez dyrektora Łaźni – Bartosza Szydłowskiego – reżyserom biorącym w nim udział polegał na zakazie skreślania choćby słowa z adaptowanych przez artystów opowiadań Mrożka. Wymóg ten spełnia również taneczny spektakl Knapik, zrealizowany przy dramaturgicznym wsparciu Wojciecha Klimczyka, z którym choreografka współtworzy kolektyw Harakiri Farmers.Ironiczny ton opowiadania Mrożka stał się inspiracją do zrealizowania minimalistycznego spektaklu operującego językiem tańca. Inscenizacja odwołuje się do klimatu filmów Akiego Kaurismäkiego.

Warto zwrócić uwagę, że – choć nie jest sygnowany nazwą Harakiri Farmers – Testament optymisty to pierwszy projekt Knapik i Klimczyka zrealizowany od początku do końca w Krakowie. Choć oboje mieszkają w tym mieście – projekty ich kolektywu powstają w Poznaniu, Warszawie, Chorwacji… – i prezentowane niestety są również raczej poza Krakowem.

www.laznianowa.pl

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close