Wersja do druku

Udostępnij

Digital Garden to pierwszy projekt Laboratorium medialno-ruchowego, które powstało z inicjatywy ekipy multimedialnej Małopolskiego Ogrodu Sztuki. Wraz z kompozytorem i zaprzyjaźnionymi tancerzami specjaliści od multimediów, dźwięku i światła poszukują nowej formy widowiska. Digital Garden ma ukazać relacje świata technologii i tańca w kontekście gromadzenia danych i ponownego ich użycia, tworząc przez to unikalne rozwiązania sceniczne.Za muzykę odpowiada Marcin Janus, a za choreografię i taniec – Aleksandra Bożek-Muszyńska, Barbara Bujakowska, Monika Kiwak i Piotr Skalski, którzy wezmą udział w projekcie. Pokaz odbędzie się w krakowskim MOS-ie (ul. Rajska 12) w sobotę 5 września o godz. 20.00. WSTĘP WOLNY.

 

Informacje o projekcie:

Świat jest zalewany niespotykaną wcześniej ilością danych, a ich liczba gwałtownie rośnie. W dziedzinach, które jako pierwsze w XXI wieku zmierzyły się z olbrzymią ilością danych pojawił się termin „big data”. Koncepcja ta przenosi się obecnie na wszelkie obszary ludzkiej działalności, także na język ruchu, który wzbogacany jest nieustannie o nowe informacje; techniki taneczne ewoluują. Rośnie liczba spektakli, pokazów i samych kodów ruchowych. Te z kolei zaczynają podlegać coraz większemu przetworzeniu, są gromadzone, przetwarzane i wykorzystywane na różnych płaszczyznach. Co, jeśli temu działaniu ruchowemu towarzyszyć będą multimedia? 

Koncept: Grzegorz Kaliszuk, Marcin Janus
Muzyka: Marcin Janus
Akustyk: Grzegorz Fijałkowski
Multimedia: Grzegorz Kaliszuk, Wojciech Miler
Scenografia: Grzegorz Kaliszuk, Wojciech Miler, Filip Marszałek
Światło: Filip Marszałek
Choreografia i taniec: Aleksandra Bożek-Muszyńska, Barbara Bujakowska, Monika Kiwak, Piotr Skalski

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close