22 i 23 kwietnia Katedra Teatru i Dramatu UJ zaprasza na drugie spotkanie w ramach projektu Nowa choreografia. Kierunki i praktyki, które poświęcone będzie twórczości Ramony Nagabczyńskiej. W programie: projekcja nagrania spektaklu Części ciała, spotkanie z choreografką, warsztaty.

Wersja do druku

Udostępnij

Projekt Nowa choreografia. Kierunki i praktyki rozpoczął się od serii pytań o możliwości budowania nowej jakości komunikacji między badaczkami i artystkami. Pytań o to, jak pisać i mówić o ruchu, jak go badać oraz teoretyzować. Nowa choreografia jest obszarem, który daje możliwość wytwarzania alternatywnych sposobów dzielenia się wiedzą. Z jednej strony jest nurtem podejmującym dialog z dziedzictwem sztuki tańca i choreografii, z drugiej – wskazuje nowe możliwe kierunki ich rozwoju.

Drugą gościnią cyklu będzie Ramona Nagabczyńska.

Harmonogram:

22 kwietnia o godzinie 18.00 w sali 74 pokaz nagrania spektaklu Części ciała Ramony Nagabczyńskiej. Po projekcji odbędzie się rozmowa z choreografką.
Wstęp wolny.

23 kwietnia w godzinach 10.00-14.00 odbędą się warsztaty ruchowo-teoretyczne prowadzone przez artystkę i poświęcone jej praktyce choreograficznej. Zajęcia są skierowane do wszystkich studentów_ek, badaczy_czek, osób zainteresowanych tańcem i choreografią. Niewymagane jest wcześniejsze doświadczenie w tańcu ani przygotowanie kondycyjne.

Obowiązują zapisy – formularz zgłoszeniowy otwarty od 14 kwietnia od godziny 12.00 do 21 kwietnia: https://forms.office.com/r/e4A4jPSr3i

Liczba miejsc jest ograniczona, liczy się kolejność zgłoszeń. Pierwszeństwo z rejestracji mają studenci_tki Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Części ciała

Choreografia: Ramona Nagabczyńska
Współpraca dramaturgiczna: Mateusz Szymanówka i Agata Siniarska
Opieka artystyczna: Philippe Riéra
Muzyka: Georges Bizet, Vincenzo Bellini, Mina, Prince
Światła: Jędrzej Jęcikowski
Kostiumy/rekwizyty: Nagi Gianni
Tekst na podstawie Paula Thomasa Andersona
Premiera: 9 listopada 2019 Komuna//Warszawa
Produkcja: Fundacja Burdąg
Partnerzy: Centrum w Ruchu, CSW Zamek Ujazdowski, Buda Kortrijk, Lubelski Teatr Tańca, Tanzfabrik Berlin, Komuna//Warszawa

Zrealizowano ze środków Miasta Stołecznego Warszawa.

Artystka wspierana jest przez apap Network, projekt finansowany w ramach programu Unii Europejskiej „Kreatywna Europa”.

***

Od marca 2022 do stycznia 2023 ośmioro choreografek i choreografów pokaże swoje praktyki artystyczne oraz o nich opowie. Spotkanie praktyków_czek z teoretykami_czkami może być istotnym krokiem ku stworzeniu nowego języka do mówienia i pisania o najnowszej choreografii.

Kolejne spotkania planowane w ramach cyklu:

Agnieszka Kryst (8-9 kwietnia)
Ramona Nagabczyńska (22-23 kwietnia)
Katarzyna Żeglicka (20-21 maja)
Alicja Czyczel (30 września – 1 października)
Wojciech Grudziński (21-22 października)
Agata Siniarska (25-26 listopada)
Barbara Bujakowska (grudzień 2022)
Magda Ptasznik (styczeń 2023)

Projekt Nowa choreografia. Kierunki i praktyki sfinansowano ze środków Priorytetowego Obszaru Badawczego Heritage Heritage Open Courses (edycja A) w ramach Programu Strategicznego Inicjatywa Doskonałości w Uniwersytecie Jagiellońskim.

Autorki projektu: Zuzanna Berendt, Daria Kubisiak, Alicja Müller, Izabela Zawadzka
Autorka identyfikacji projektu: Weronika Wawryk

Wszystkie aktualne informacje o projekcie można znaleźć na stronie: https://www.facebook.com/KatedraTeatruiDramatuUJ

Kontakt: nowachoreografia@uj.edu.pl

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close