Wersja do druku

Udostępnij

W Krakowie w sobotę odbędą się dwa wydarzenie związane z tańcem, – dzień otwarty w Operze Krakowskiej, w ramach którego uczestniczyć będzie można zobejrzeć próby Studia Baletowego, jak również zapoznać się z najnowszą publikacją Polskiego Wydawnictwa Muzycznego (PWM) – książką Opowieści nutą malowane Doroty Skwark, wprowadzjącą najmłodszych czytelników w świat baletu i opery. Ponadto w ramach Sceny Tańca Współczesnego na scenie SCKM na Wietora zostaną pokazane dwa spektakle krakowskich twórców – 3D-ance Basi Bujakowskiej i Marcina Janusa oraz Muzykofilia II Pauliny Wysockiej, z udziałem autorki koncepcji, Basi Bujakowskiej i Piotra Skalskiego. Początek wieczoru o 19.00.

Szczegółowy program dnia otwartego w Operze Krakowskiej: http://www.opera.krakow.pl/

Informacje o spektaklach, Scena Staromiejskiego Centrum Kultury Młodzieży (SCKM), ul. Wietora 15

3D-ANCE

3D-ance tomultimedialny projekt, który operując obrazem, dźwiękiem iruchem odnosi się do zagadnienia percepcji. Jest próbą odpowiedzi na pytania związane zpostrzeganiem, rozumieniem iodbiorem nie tylko spektaklu tanecznego aletakże otaczającego nas świata. Zagadnienie poruszone wspektaklu jest znane od bardzo dawna alepozostaje cały czas aktualne iwyjątkowo interesujące.

choreografia, taniec: Barbara Bujakowska
muzyka, video: Marcin Janus

Muzykofilia II


Spektakl inspirowany książką Oliviera Sacksa Muzykofilia.

koncept: Paulina Wysocka
choreografia itaniec: Barbara Bujakowska, Paulina Wysocka, Piotr Skalski

muzyka: collage

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close