Wersja do druku

Udostępnij

W sobotę 15 lutego w ramach Sceny Tańca Współczesnego Młodych Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie (ul. Wietora 13/15) zaprasza na pokazy etiud młodych choreografów, tegorocznych absolwentów Kursu Choreografii Scenicznej. Siedem etiud na swoich tancerzy przygotowali:Katarzyna Boroń,Ewelina Knapik,Magdalena Niedzielska,Katarzyna Zioło,Franciszek Wróbel,Anna BanasikiPaweł Żołądek.Opiekunką kursu byłaMałgorzata Haduch, tancerka i choreografka, założycielka grupy Unfinished Company oraz platformy Free The Dance.

Małgorzata Haduch: Co ciekawe, i chyba, najważniejsze, intensywny proces tworzenia etiud, nie kończy się wraz z dniem pokazów. Jest to doświadczenie, które będzie trwać i rozwijać się jeszcze długo, napędzając młodych twórców do podejmowania nowych artystycznych decyzji.

Scena Tańca Współczesnego Młodychdedykowana jest debiutującym tancerzom i choreografom. Proponuje młodym ludziom, aby przyszyli ze swoimi pomysłami lub pierwszymi przedstawieniami, chce ich działania otoczyć opieką merytoryczną i zaprosić do dyskusji. Pragnie wspierać twórców w odkrywaniu sztuki tańca, w intymnym procesie tworzenia, w poszukiwaniu języka wypowiedzi scenicznej i w zmaganiach z ciałem oraz kompozycją. Jest otwarta na spotkanie ludzi z pasją i z własnym spojrzeniem na taniec współczesny.

Koordynatorka działań Sceny Tańca Współczesnego: Anna Królica scena.tanca.sckm@gmail.com

Bilet: 10 zł

Rezerwacja telefoniczna: 12 430 50 90


O Kursie Choreografii Scenicznej

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close