Wersja do druku

Udostępnij

Tradycją Letniego Festiwalu Opery Krakowskiej, który w tym roku odbywa się pod hasłem Teatr Opery w dniach 9 czerwca – 2 lipca 2017, stały się widowiska plenerowe na wawelskim dziedzińcu. W ramach tegorocznej gali baletowej Grand Pas…! w czwartek 29 czerwca o godz. 20.00 zatańczy Polski Balet Narodowy z solistami Yuką Ebihara i Dawidem Trzensimiechem, którzy wykonają słynne Bolero do muzyki Ravela w choreografii Krzysztofa Pastora. Jego prezentacja w Warszawie odniosła ogromny sukces. Wystąpią także tancerze Słowackiego Teatru Narodowego w Bratysławie (Romina Kolodziej, Damián Šimko), Teatru w Koszycach (Ami Fujikawa, Maksym Sklyar), Narodowego Teatru Opery i Baletu w Wilnie (Olesia Šaitanova, Kipras Chlebinskas) oraz Opery Krakowskiej. Tego wieczoru zobaczymy fragmenty z takich baletów jak: Slovak Dance – Life of lights (muz. Peter Breiner, chor. Natália Horečná), Anna Karenina (muz. Rodion Ščedrin, chor. Kirill Simonov), Romeo i Julia (muz. Sergiusz Prokofiew, chor. Krzysztof Pastor), Everywhere we weren’t (muz. Max Richter, chor. Martynas Rimeikis) oraz numer choreograficzny Akord (muz. Arvo Pärt, chor. Eduard Bablidze).

 

Obecność artystów z Bratysławy w ramach tegorocznej edycji Festiwalu jest wynikiem wieloletniej i bardzo dobrej współpracy między Operą Krakowską a Słowackim Teatrem Narodowym. Owocem tej współpracy  jest m.in. spektakl Rachmaninow. Szczedrin… (Tragedia Don José), który teatry przygotowały w koprodukcji.

 

Bilety na wydarzenia w cenie 30-80 zł do nabycia w Kasie Opery Krakowskiej.

 

Partnerem 21. Letniego Festiwalu Opery Krakowskiej jest Theatrum Musicum.

 

 

 Opera Krakowska (miniaturka)

 

Gala baletowa Grand pas…! jest dofinansowana ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

MKiDN dofinansowanie (miniaturka)

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close