Wersja do druku

Udostępnij

W niedzielę 14 grudnia o godz. 19.00 w ramach Sceny Tańca Współczesnego Staromiejskiego Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie (ul. Wietora 13/15) zaprasza na pokaz dwóch spektakli jednego wieczoru – Hygin Delimat zaprezentuje swoje dwie choreografie: For living in i Surface.

 

For living in

 

Wielka płyta, panelak, plattenbau to bardzo luźne interpretacje idealistycznych założeń Le Corbusiera. Tysiące ludzi zgromadzonych na ciasnej przestrzeni egzystuje obok siebie, pozostając wyłącznie w anonimowych relacjach. Bloki to brak komunikacji, brak perspektyw, nuda i alkohol, ale także street art i silna motywacja do działania. Spektakl For living in jest ekspresyjną formą transmitującą wszystkie te uczucia i doświadczenia. zorientowanego somatycznie (joga, Feldenkrais). Jego metodologia pracy opiera się na głębokim studium ruchowym oraz tworzeniu i realizacji autorskich praktyk artystycznych.

 

premiera: 6 kwietnia 2014, Klub Żak, Gdańsk

koncept, choreografia, wykonanie: Hygin Delimat

opieka artystyczna: Martin Sonderkamp

 

Spektakl zrealizowano w ramach projektu „Rezydencja/premiera 2014”/Gdański Festiwal Tańca 2014.

 

Pokaz spektaklu For living in w Staromiejskim Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie (Scena Tańca Współczesnego) odbywa się w ramach Polskiej Platformy Tańca 2014.

 

 Logo PPT 2014 (miniaturka)

 

 

Partner: Instytut Muzyki i Tańca

 

Logo IMIT (miniaturka)

 

 

Więcej na stronie: www.polskaplatformatanca.pl

 

Surface

Architektura w swojej złożoności jest medium, które transmituje tendencje społeczne i kulturowe. Styl i stan budynków świadczą o codzienności mieszkańców. Powierzchnia to studium zewnętrznych warstw – tekstur – materiałów pokrywających miejski krajobraz. Poprzez nie wyłania się obraz współczesnego człowieka.

 

choreografia i wykonanie: Hygin Delimat
wideo: Polina Stoyanova
kompozycja muzyczna i wideo: Schayan Kazemi
czas trwania:
wideo: 8 min, performance: ~30 min

 

Hygin Delimat jest performerem i tancerzem aktywnym głównie na terenie Europy Środkowej. Skończył studia w zakresie Tańca Współczesnego oraz Pedagogiki Tańca na Uniwersytecie Antona Brucknera w Linzu. W 2013 roku znalazł się w gronie stypendystów programu danceWEB. Jako tancerz pracował między innymi dla Elio Gervasiego, Georga Blaschkego, Williego Dornera, Liv O’Donoghue czy Roberta Clarka. Od 2011 roku tworzy własne prace choreograficzne, w których czerpie inspirację z ulicznych form ekspresji (breakdance, hip-hop, graffiti, muzyka elektroniczna) oraz podejścia zorientowanego somatycznie (joga, Feldenkrais). Jego metodologia pracy opiera się na głębokim studium ruchowym oraz tworzeniu i realizacji autorskich praktyk artystycznych.

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close