Wersja do druku

Udostępnij

W dniach 12 i 13 stycznia (sobota-niedziela) Hurtownia Ruchu w Krakowie zaprasza na I warsztaty z cyklu Studium Kompozycji Ruchu.Warsztaty rozpoczynają cykliczne zajęcia w ramach Studium Kompozycji Ruchu. Poprowadzą je Iwona Olszowska i Małgorzata Haduch.


Studium Kompozycji Ruchu skierowane jest do osób zajmujących się tańcem współczesnym, improwizacją, performansem. W ramach programu poruszane będą zagadnienia dotyczące kompozycji ruchu. Uczestnik studium podczas specjalnych bloków z nauczycielami rozwinie indywidualny język ruchu i choreografii, weźmie udział w organicznym procesie twórczym, dowie się jak może wykorzystać narzędzia , które już ma oraz te nowe, które pozna podczas trwania studium. Opiekę merytoryczną nad studium sprawuje Iwona Olszowska.

Zaplanowanych jest 12 warsztatów (terminy: 12,13.01.2013; 9,10.02.2013; 9,10.03. 2013: 6,7.04. 2013; 25,26.05. 2013; 15,16.06. 2013, a następnie od września 2013 do lutego 2014). Zajęcia odbywają się w Studio Tańca Hurtownia Ruchu, ul. Kącik 9 w Krakowie Cena: 350 zł (przy zapisie płatna zaliczka w wysokości 50 zł)

Informacje i zapisy: tel. 692131496, e-mail: studio@hurtowniaruchu.pl, www.hurtowniaruchu.pl

Harmonogram:

12.01.2013

Godz. 10.00 – 14.00 – podstawowe komponenty kompozycji /elementy ruchu / szukanie ruchu indywidualnego / praca z ciałem BMC – Iwona Olszowska

Godz. 15.00 – 19.00 – Passing Through Intensive – zasady kompozycji

i improwizacji według języka Davida Zabrano – Małgorzata Haduch (50collectiVe)

13.01.2013

Godz. 10.00 – 14.00 – Passing Through Intensive – zasady kompozycji

i improwizacji według języka Davida Zabrano – Małgorzata Haduch (50collectiVe)

Godz. 10.00 – 14.00 – podstawowe komponenty kompozycji /elementy ruchu / szukanie ruchu indywidualnego / praca z ciałem BMC – Iwona Olszowska

Informacja o prowadzących i zajęciach:


Iwona Olszowska – tancerka, choreograf, pedagog, wykładowca PWST w Krakowie. Prowadzi zajęcia dla tancerzy, aktorów i instruktorów w Polsce i zagranicą.Podstawowe komponenty kompozycji /elementy ruchu / szukanie ruchu indywidualnego / praca z ciałem BMC – na zajęciach będą realizowane następujące zagadnienia: wprowadzenie do kompozycji, improwizacja jako źródło szukania indywidualnego ruchu, rozpoznawanie jakości ruchu, przepływu, impulsu, praca ze świadomością ciała i przez nią rozpoznanie własnych preferencji i motywacji, rozpoznanie preferencji tworzenia prawą

i lewą półkulą, centra w ciele.

Małgorzata Haduch – Z początkiem 2010 roku, Małgorzata Haduch jako jedyna Polka, została wybrana by wziąść udział w wyjątkowym międzynarodowym projekcie, znanym jako „50 days Costa Rica”. Przez 50 dni, grupa 50 artystow z całego świata, studiowała ze znakomitym choreografem, Davidem Zambrano (San Jose, Kostaryka). Celem tego 10-tygodniowego, intensywnego procesu było zgłębienie techniki tańca i kompozycji, wykreowanej przez Zambrano a znanych na świecie jako Flying Low „Latanie Nisko” i Passing Through “Przechodząc przez…”. Pobyt w Kostaryce był to czas karmienia pasji. Intencją Davida Zambrano było danie impulsu i motywacji młodym artystom do wykorzystania, zmieniania i adaptowania tych zasad do własnych poszukiwań artystycznych kształcąc nowe pokolenie tancerzy i choreografów. Małgorzata Haduch, jako jedna z 50 tancerzy wybranych przez Davida, tworzy razem z resztą artystów grupę 50collectiVe. Jej indywidualne podejście do przekazywania dalej „Passing Through” skupia się wokól wykorzystania free jazzowej i swobodnie improwizowanej muzyki na żywo. „Passing Through Project” to jedna z wielu inicjatyw jakie rozprzestrzeniły się po świecie w ramach współpracy kolektywu 50collectiVe. W ramach “The passing Through Project” odbyły się już występy oraz warsztaty w Holandii, Słowenii, Hiszpanii, we Włoszech, na Kubie oraz USA tour. www.thepassingthrough.wordpress.com

50 DAYS WORKSHOP http://www.vimeo.com/10592618

50 DAYS PERFORMANCE http://www.vimeo.com/10594639

Passing Through – „Przechodząc przez…”- to kompozycja i improwizacja, które skupiają się na przemierzaniu przestrzeni, podążaniu myśli, indywidualnej trajektorii, kohezji/ekspansji oraz traktowaniu ciała i przestrzeni jako nierozerwalnej całości. W centrum uwagi jest muzykalność ciała w grupowej kompozycji oraz praca zespołowa versus solo. Podczas pierwszego spotkania Passing Through Intensive zajmiemy się takimi elementami jak: indywidualne ścieżki w przestrzeni, podążanie/prowadzenie (leading&following), wyruszenie/przybywanie (arrival&departure), rola pauzy, „orbitowanie” w duetach i w grupie oraz podstawy kohesji i ekspansji. Będziemy praktykować długie sesje Passing Through, z muzyką i w ciszy, pracę w ensamble oraz z obserwatorem.

„Flying Low&Passing Through” (Latanie Nisko&Przechodząc Przez…) rozpoznawalne są w świecie tańca współczesnego jako unikalny styl oraz sposób tworzenia choreografii wymyślony i rozwinięty w ostatnich 25 latach przez znakomitego choreografa Davida Zambrano (Wenezuela/Holandia/www.davidzambrano.org) Podstawy ruchu Zambrano to praktyka umiejętności przystosowania się w każdej sytuacji i wykorzystanie doświadczenia życiowego w każdym momencie. Spontanicznie. Jego filozofia ruchu wpływa także na postawę życiową oraz refleksję nad jednostką we współczesnym świecie.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close