Wersja do druku

Udostępnij

W piątek 15 maja o godz. 20.30 Teatr Barakah w Krakowie (ul. Paulińska 28) zaprasza na pokaz spektaklu w choreografii i wykonaniu Iwony Olszowskiej i Natalii Iwaniec Naiwny rekreacyjny taniec. Spektakl inspirowany językiem ruchu Ohada Naharina GAGA.

 

O spektaklu:

 

Gorąca improwizacja.

Dla tych, co na wakacjach byli lub będą.

Dla tych, co już po wakacjach, dla tych, co planują i o wakacjach marzą.

 

 

 

choreografia, koncepcja: Iwona Olszowska, Natalia Iwaniec

scenografia: Iwona Olszowska, Natalia Iwaniec

kostiumy: Iwona Olszowska, Natalia Iwaniec

kompozytor, twórca utworów muzycznych: Marcin Janus

reżyseria światła: Iwona Olszowska, Magdalena Bażela

reżyseria dźwięku: Marcin Janus, Iwona Olszowska

wykonanie: Iwona Olszowska, Natalia Iwaniec (taniec), Marcin Janus (muzyka)

czas trwania: 45 min.

premiera: 8.08.2014, Teatr Barakah, Kraków.

 

***

 

Obszar Tańca w Teatrze Barakah w Krakowie jest cyklem spektakli prezentujących taniec wypływający z nurtu tańca współczesnego, spektrum tańca od choreografii po improwizację. Repertuar oparty jest na kilku rodzajach improwizacji tańca współczesnego: improwizacji otwartej, strukturalnej oraz choreografii z elementami improwizacji. Spektakle maja charakter kameralny. Niewielka odległość tancerzy od widza pozwalała na wytworzenie bliskiej relacji, w której taniec jest językiem komunikacji. Tworzone przez tancerzy i muzyka interakcje oglądane z bliska pozwalają na głębszą percepcję sztuki. Scena Teatru Barakah staje się raz w miesiącu sceną dla tańca współczesnego. Program Obszaru Tańca został włączony do regularnego repertuaru teatru.

 

Projekt Obszar tańca w Teatrze Barakah  został zrealizowany we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu Scena dla tańca 2015.

 

Więcej informacji:  www.scenadlatanca.pl

 

Logo Scena dla tańca (miniaturka)Logo IMIT (miniaturka)

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close