Wersja do druku

Udostępnij

W czwartek 23 października w Krakowie w ramach seminarium „MUSIC +” odbędzie się konferencja poświęcona edukacji muzycznej i tanecznej. Konferencja ma na celu zapoznanie uczestników z nowymi, niekonwencjonalnymi sposobami pracy z dziećmi i młodzieżą, i w zamyśle organizatorów, ma zwrócić uwagę na wartość artystycznej edukacji pozaformalnej w rozwoju młodego człowieka. Organizatorzy projektu opracują i wydadzą broszurę podsumowującą konferencję i zawierającą wnioski z prac poszczególnych warsztatów odbywających się w ramach seminarium. Takie same broszury opracują w swoich językach partnerzy zagraniczni. Liczą także, że dzięki zaangażowaniu uczestników seminarium, gości konferencji i wszystkich partnerów współtworzących te wydarzenia, uda nam się osiągnąć nową jakość w planowaniu i realizowaniu aktywności muzycznych i tanecznych dla dzieci i młodzieży. W konferencji weźmie udział m.in. dr Barbara Sier-Janik, tancerka i pedagog, zastępca przewodniczącej rady programowej ds. tańca Instytutu Muzyki i Tańca.

 

Konferencja odbędzie się w Sali Obrad Urzędu Miasta Krakowa, Plac Wszystkich Świętych 3-4, w godzinach 16.00-19.00.

 

W konferencji wezmą udział specjaliści z zakresu edukacji muzycznej i tanecznej, m.in.:

 

dr hab. Małgorzata Janicka-Słysz, wykładowca Akademii Muzycznej w Krakowie
i dyrektor artystyczny Festiwalu „Wawel o zmierzchu”,

dr Daniel Cichy – redaktor naczelny Polskiego Wydawnictwa Muzycznego w Krakowie, krytyk muzyczny,

dr Marzena Lubowiecka – Uniwersytet Rzeszowski, wicedyrektor ZSM nr 2 im. W. Kilara w Rzeszowie

dr Romualda Ławrowska – Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie, autorka szeregu publikacji dotyczących muzyki i ruchu,

dr Barbara Sier-Janik, tancerka i pedagog, zastępca przewodniczącej rady programowej ds. tańca Instytutu Muzyki i Tańca;

mgr Grażyna Enzinger i dr Bożena Raszke – wykładowcy PWSZ w Nowym Sączu,

 

przedstawiciele organizacji partnerskich przedsięwzięcia:

Associazione Di Promozione Sociale POLONIK z Włoch,

Community Learning and Development Service, Education Services, Falkirk Council
z Wielkiej Brytanii (Szkocja)

organizacje z Francji: MACH, Maison des Jeunes et de la Culture, Comité de Jumelage de Créteil.

 

 

***

 

 

Konferencja stanowi część seminarium „MUSIC +” (21-26 października 2014). Organiztorem pseminarium jest Młodzieżowy Dom Kultury „Dom Harcerza” przy ul. Reymonta 18 w Krakowie. Partnerami projektu są: Uniwersytet Rzeszowski, Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu, Associazione Di Promozione Sociale POLONIK z Włoch, Community Learning and Development Service, Education Services, Falkirk Council z Wielkiej Brytanii (Szkocja) i organizacje z Francji: MACH, Maison des Jeunes et de la Culture, Comité de Jumelage de Créteil. Partnerzy i organizator projektu posiadają duże doświadczenie w zakresie edukacji formalnej i pozaformalnej dotyczącej kształcenia muzycznego i tanecznego, jednocześnie każdy z nich pracuje w trochę odmiennym modelu edukacyjnym. Stąd niepodważalną wartością seminarium będzie możliwość wymiany doświadczeń, otwarcie na współpracę, popularyzacja edukacji artystycznej oraz rozwój edukacji międzykulturowej. W ramach seminarium odbywają się warsztaty, wizyty studyjne
i konferencja.

 

Główne cele seminarium „MUSIC +” to poznanie struktury muzycznej i tanecznej edukacji formalnej i pozaformalnej w krajach europejskich, zwiększenie wiedzy o metodach kształcenia oraz umożliwienie dialogu i wymiany doświadczeń między osobami zajmującymi się tą tematyką, a także  upowszechnianie idei edukacji międzykulturowej. Realizacja projektu będzie okazją do pogłębienia i poszerzenia wiedzy na te tematy, pozwoli też, być może, na wypracowanie nowych rozwiązań.

 

Przedsięwzięcie finansowane w ramach programu „Erasmus+”

 

Logo MDK Dom Harcerza Kraków (miniaturka)    Logo Music + (miniaturka)

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close