Wersja do druku

Udostępnij

Krakowski Teatr Tańca oraz Małopolski Ogród Sztuki w Krakowie (ul. Rajska 12) zapraszają w sobotę 29 października o godz. 19.00 na wieczór prezentacji. W ramach wieczoru zostaną zaprezentowane dwa spektakle: Glamour według koncepcji Eryka Makohona i w choreografii zespołowej oraz Kwadryga na TRZECH w choreografii Eryka Makohona.

 

O spektaklach:

 

Glamour

Formalne, ruchowe poszukiwania twórców najnowszego przedstawienia zespołu – Glamour odnoszą się do teorii Ervinga Goffmana, nawiązującej do siatki jawnych i ukrytych reguł kierujących zachowaniem ludzi w obrębie różnych sytuacji. Kontakt „twarzą w twarz” to rodzaj przedstawienia, w którym rozmówcy odgrywają swoje role w celu wywarcia odpowiedniego wrażenia na drugiej osobie. Publicznie prezentują tylko jedną jaźń czyli „fronton”, za nią skrywa się druga – „kulisy”. Goffmanowskie „fasady”, czyli powierzchowność, sposób bycia, przyjmują różne formy, podporządkowane celowi, który uczestnik spotkania chce osiągnąć.

Formy zastygają, kostnieją… powstają skorupy ulepione z oczekiwań, tendencji i mód. Wyćwiczone pozy, nieszczere emocje budują codzienność, „naturalny” styl bycia, który krzepnie, twardnieje. Gdy pęknie widać, co jest pod spodem. Twórcy spektaklu krążąc wokół tematu sami próbują zerwać z charakterystyczną dla nich formą ruchową. Poszukując rozwiązań choreograficznych idą pod prąd, rezygnują z języka, do którego przyzwyczaili siebie i widzów. W warstwie wizualnej architektura obrazu i plastyka kadru, tak charakterystyczne dla Eryka Makohona, i tym razem odgrywają dużą rolę.

 

koncepcja i dramaturgia: Eryk Makohon

choreografia:  Eryk Makohon, Katarzyna Pawłowska, Dominika Wiak, Paweł Łyskawa, Dominik Więcek

scenografia, światło:  Eryk Makohon

kostiumy i stylizacja: Dominik Więcek

występują: Katarzyna Pawłowska, Dominika Wiak, Paweł Łyskawa, Dominik Więcek

wykonanie scenografii: Borys Grzegorz Roman

producent: Stowarzyszenie Krakowski Teatr Tańca

 

Kwadryga na TRZECH

Kwadryga na TRZECH w choreografii Eryka Makohona, tancerza związanego wcześniej ze Śląskim Teatrem Tańca i założyciela własnego zespołu oraz estetyki, zgodnie z tytułem jest nawiązaniem do klasycznych ideałów piękna, opartych na harmonii i doskonałych proporcjach. To narracja o pięknie w zgodzie z porządkiem klasycznym, rzymskim, przejawiającym się między innymi w męskim ciele.

 

choreografia: Eryk Makohon

występują: Jan Lorys, Paweł Łyskawa, Tomasz Urbański

czas trwania: ok 40 min.

 

TRAILER

 

Bilety: normalny 25 zł, ulgowy 15 zł.

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close