Wersja do druku

Udostępnij

Nowy projekt meksykańsko-polski La Mecedora będzie miał miejsce w Krakowie w dniach 3-8 listopada. La Mecedora to projekt artystki z Meksyku, Melissy Cisneros, choreograf i tancerki, a jego realizacja w Krakowie jest możliwa dzięki współpracy z tancerką i choreograf Małgorzatą Haduch- kuratorem nowego cyklu Free The Dance, Fundacją Dom Kultury Alchemia oraz Instytutem Cervantesa w Krakowie

Melissa Cisneros reprezentuje oryginalny język sceniczny, który miesza się z tańcem, performancem i sztukami wizualnymi. Oto kilka przykładów jej prac:
– Melissa Cisneros http://www.melissacisneros.yolasite.com/
– Inne video Melissa Cisneros

Program La Mecedora-Dialog to pierwsza część projektu polsko-meksykańskiego.

La Mecedora to koczownicza inicjatywa, która pielęgnuje nowe idee w sztuce związanej z ciałem, jako głównym medium przekazu. La Mecedora przeciwdziała ekonomicznemu poglądowi w sztuce, który skupia się na wydajności, presji czasu oraz końcowych produktach. W zamian, proponuje wnikliwą eksplorację ścieżki prowadzącej do ewentualnego przedstawienia czy aktu twórczego, równocześnie zastanawiając się, jak percepcja jest uwarunkowana przez czynniki społeczno-ekonomiczne.

La Mecedora-Dialog to platforma dla artystów, którzy pragną przedstawić swoją pracę z dziedziny sztuk performatywnych, w niedokończonym stadium rozwoju (work-in-progress). To otwarte forum pozwala artystom podzielić się indywidualnym procesem twórczym z publicznością, a przez to wzbogacić swoją praktykę i doświadczenie dzięki dialogowi w nieformalnej, skupionej i przyjaznej atmosferze.

La Mecedora-Dialog będzie gospodarzem następnych prezentacji projektów w Krakowie w dniach 3 i 4 listopada o godz 20:00 w nowej przestrzeni tańca i ruchu “Kontakt”. Spotkaniu będzie towarzyszyć rozmowa z publicznością na temat prezentowanych prac.

Zgłoszenia, które zostaną wzięte pod uwagę, powinny charakteryzować się klarownym celem realizacji oraz przekraczaniem granic dyscyplin artystycznych. Projekty mogą być oparte na improwizacji, kompozycji w czasie rzeczywistym lub konkretnym eksperymencie, który prowadzi do (pół) produktu.

Jeżeli jesteś zainteresowany/a prześlij nam swoje zgłoszenie

do 20 października na:

lamecedora.lamecedora@gmail.com

Zgłoszenia w języku angielskim lub hiszpańskim powinny zawierać: koncept, tytuł, opis pracy, dyscyplinę artystyczną, listę uczestników, czas trwania, notkę biograficzną osoby odpowiedzialnej za projekt, linki do poprzednich prac oraz techniczne wymagania. Długość prezentacji max 15 minut. La Mecedora zapewnia miejsce, aby pokazać swoje prace, profesjonalne wsparcie techniczne, dokumentację, promocję, spotkanie z publicznością i możliwość kontaktu z innymi artystami w mieście.

W czasie wizyty La Mecedora w Polsce odbędzie się także intensywny warsztat choreograficzny 3 & 4 listopada 10:00-14:00 jak również występ w ramach serii Free the Dance 7 listopada w Klubie Alchemia godz. 21:00 (ul. Estery 5, Kraków).

La Mecedora Facebook

informacje i kontakt:

http://lamecedora.yolasite.com/

http://www.facebook.com/lamecedora.lamecedora

lamecedora.lamecedora@gmail.com

malgorzatah@gmail.com

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close