Wersja do druku

Udostępnij

W niedzielę 24 marca o godz. 17.00 Balet Dworski „Cracovia Danza” zaprasza do Teatru Ludowego w Krakowie na kolejne przedstawienie w cyklu Niedziele dla tańca. W spektaklu Legenda o królowej Jadwidze tytułowa bohaterka przedstawiona jest jako osoba pełna emocji i rozterek, a zarazem kobieta odważna, odpowiedzialna i dalekowzroczna.Pretekstem do stworzenia tego przedstawienia stał się barwny tekst Lucjana Rydlaopowiadający o życiu Świętej – Patronki Polski.

Niedziele dla tańcaBalet Dworski „Cracovia Danza” w Teatrze Ludowym to cykl spektaklitanecznych z różnych epok prezentowanych na scenie teatru. To zaproszenie dla widzów w każdymwieku, miłośników tańca, baletu, teatru i pantomimy. Portal taniecPOLSKA.pl patronuje cyklowi.

inscenizacja – Romana Agnel

choreografia – Romana Agnel, Leszek Rembowski
scenografia i kostiumy – Monika Polak-Luścińska
rekwizyty – Maciej Luściński

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close