Wersja do druku

Udostępnij

W ramach 28. ULICY – Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Ulicznych w Krakowie na Placu Szczepańskim w dniach 9-10 lipca (kolejno o godz. 17.00 i 20.00) wystąpi zespół Les filles Föllen. Thank you for dancing to nowy wspólny projekt Les Filles Föllen i  Barbary Wysoczańskiej (Stowarzyszenie Teatr Tańca DF) stworzony podczas rezydencji artystycznej w ramach festiwalu Fira Tarrega w Hiszpanii. Jest to spektakl uliczny z udziałem sześciu performerów i publiczności. Interakcja z widzami jest oparta na zasadach gry wideo. Gracze przechodzą kolejne poziomy, uczestnicząc w tworzeniu choreografii w czasie rzeczywistym.

 

Thank you for dancing to również specjalnie stworzona aplikacja na urządzenia mobilne, bazująca na systemie motion capture w 3D. Użytkownicy aplikacji kierują wirtualnymi tancerkami za pomocą tych samych instrukcji, które są wykorzystywane podczas spektaklu.

 

Trailer

 

Pomysł i reżyseria: Margherita Bergamo
Muzyka: Andrzej Skwarek, Carles Rigual Martí
Dramaturgia i przygotowanie aktorskie: Carles Bigorra
Konsultacja choreograficzna: Mario G. Sáez
Kostiumy: Paloma Bomé
Fotografia: João Queirolo
Manager: Úrsula Gallemí

Koprodukcja: Les filles Föllen’s Entertainment// FiraTàrrega// 28.ULICA – International Festival of Street Theatre Krakow// Festival TNT Terrassa
Wsparcie: CULTURE.PL// CEV School of Image and Sound Communication, Barcelona// IDEP University – School of Graphic Design, Barcelona// OSIC Support Office – Cultural Initiative of the Government of Catalonia

Wykonawcy: Barbara Wysoczańska (Stowarzyszenie TTDF), Magdalena Śmigasiewicz (Stowarzyszenie TTDF), Marina Cardona Saleta (Les filles Föllen), Margherita Bergamo (Les filles Föllen), Andrzej Skwarek, Carles Rigual Martí

 

Premiera: 12 września 2014, FiraTarrega, Hiszpania
Czas trwania: 35 min.

 

Barbara Wysoczańska od 2003 roku jest związana z krakowskim Teatrem Tańca DF Katarzyny Skawińskiej. To jeden z pierwszych teatrów tańca w Polsce – nieprzerwanie działający aktywnie od 1990 roku. Pełni również funkcję wiceprezesa Stowarzyszenia Teatr Tańca DF. W latach 2008–2012 współpracowała również z Teatrem KTO jako aktorka, biorąc udział w akcjach artystycznych i widowiskach ulicznych (m.in. Quixotage, Ślepcy), prezentowanych na licznych festiwalach teatralnych w Polsce i na świecie. Te doświadczenia wpłynęły na jej obecne zainteresowania – tworzenie spektakli tanecznych w przestrzeniach pozateatralnych.

 

Margherita Berghamo Meneghini (Barcelona) jest tancerką i managerem kultury. Swoją pracę choreografa łączy z zarządzaniem i z działalnością pedagogiczną. Jej edukacja taneczna jest składową trzech dyscyplin: gimnastyki artystycznej, tańca klasycznego oraz tańca współczesnego. Projekt taneczny o nazwie Les Filles Föllen zainicjowała wraz z Tuixen Benet na początku 2008 roku. Jego celem jest przekazywanie widzowi zarówno fizyczności jak i emocji wyrażonej tańcem, a odejście od tradycyjnej formy scenicznej pozwala dotrzeć do szerszej publiczności, zwłaszcza tej, która nie ma w zwyczaju oglądania spektakli tanecznych.

 

Facebook Les filles Föllen
Facebook Teatru Tańca DF

 

 

Program 28. ULICY – Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Ulicznych w Krakowie

Strona Festiwalu:  http://28ulica.pl/

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close