Wersja do druku

Udostępnij

IV edycja  KRoków – Międzynarodowego Festiwalu Tańca Współczesnego odbywa się w Małopolskim Ogrodzie Sztuki w Krakowie pod hasłem „Ciało (nie) wystarczy”. Na finał festiwalu, 22 maja o godz. 19.00 (MOS, ul. Rajska 12), organizatorzy zapraszają na pokaz spektaklu OCD Love izraelskiej grupy LEV Dance Company (Sharon Eyal, Gai Behar). Przedstawienie opowiada o miłości, która zawsze tęskni, albo o kochankach, którzy wciąż za sobą tęsknią. Jak wtedy, gdy jedna osoba kładzie się do łóżka, a druga wstaje. Jak coś, co jest całe i nietknięte, ale ma w sobie wiele dziur. Utwór ten traktuje o takich właśnie dziurach. Po raz kolejny tancerze poruszają się w rytm pulsujących beatów, których autorem jest DJ Ori Lichtik.

 

Sharon Eyal: „Wszystko w tym spektaklu widzę w bardzo ciemnych barwach, w formie cieni, tańczysz ty i twój cień. Przedstawienie to zostało w dużej mierze zainspirowane lekturą tekstu Neila Hilborna OCD. Wtedy właśnie, jeszcze zanim zaczęliśmy pracę nad tym spektaklem, jego trzon zaczął w mojej głowie nabierać kształtów, w bardzo przenośny sposób. Wiedziałam, jaki będzie w dotyku, jak będzie pachnieć. Wiedziałam, że będzie to zapach kwiatów, ale bardzo ciemny, niczym bezpowrotne zapadanie się w dziurę. Nie wynika to z tego, że chcę stworzyć coś smutnego, ale z tego, że muszę z siebie wydobyć coś na zewnątrz, jakby ciemny kamień, który mam w piersi”.

 

Sharon Eyal urodziła się w Jerozolimie. Tańczyła z zespołem Batsheva Dance Company od 1990 do 2008 roku, choreografie zaczęła tworzyć w ramach projektu zespołu zatytułowanego Batsheva Dancers Create. Eyal pełniła funkcję zastępcy dyrektora artystycznego zespołu Batsheva w latach 2003-2004 i wewnętrznego choreografa grupy w latach 2005-2012. W 2009 roku Eyal zaczęła tworzyć sztuki dla innych zespołów tanecznych na świecie: Carte Blanche z Norwegii, Szwedzkiej Opery Królewskiej, Hubbard Street Dance Chicago, Tanzcompagnie Oldenburg (Niemcy), Goteborgs Operans Danskompani, NDT. W 2013 roku, wraz ze swoim długoletnim współpracownikiem Gaiem Beharem, Eyal założyła L-E-V. Eyal jest laureatką wielu nagród, w tym nagrody izraelskiego Ministerstwa Kultury dla młodych twórców w dziedzinie tańca w 2004 roku oraz w 2009 roku nagrody Landau Prize for the Performing Arts w kategorii „taniec”. W 2008 została mianowana Artystą Wybranym fundacji Israel Cultural Excellence Foundation.

 

LEV Dance Company

Od 2006 współpraca Sharon Eyal i Gaia Behara ma duże znaczenie dla wspólnoty artystów. W wyniku tej współpracy powstają wciąż chwalone przez krytyków dzieła dla zespołów tańca na całym świecie. Choreografii LEV Dance Company towarzyszy muzyka Oriego Lichtika. Spektakle proponowane przez zespół L-E-V świetnie pasowałyby zarówno do klubu muzyki techno, jak i do opery. L-E-V to połączenie ruchu, muzyki, światła, mody, sztuki i technologii. Każdy z tych elementów posiada wyjątkową moc wyrażania i wysoki ładunek emocjonalny. Zgodnie ze swoim założeniem, zespół Sharon Eyal i Gaia Behara porusza i angażuje szeroki wachlarz nowych widzów i współtwórców.

 

ceny biletów:

normalne: I miejsca 65zł; II miejsca 55 zł

ulgowe: I miejsca 50 zł; II miejsca 45 zł

 

Rezerwacje: tel. 12 424 45 28, 12 424 45 25

 Kasa Biletowa w Małopolskim Ogrodzie Sztuki jest czynna na godzinę przed wydarzeniami biletowanymi.

Kasa w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie (pl. Św. Ducha 1, 31-023 Kraków) czynna w godzinach:

w poniedziałki 10.00-14.00 oraz 14.30-18.00  

od wtorku do soboty 9.00-14.00 oraz 14.30-19.00 

w niedziele 15.00 – 19.00 – jeśli jest grany spektakl

 

Program festiwalu

 

KRoki 2016 - logo (oryginał)MOS - logo 2016 (oryginał)Teatr im. Juliusza Słowackiego - logo 2016 (miniaturka)

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close