Wersja do druku

Udostępnij

W sobotę 23 listopada o godz. 19.00 w Staromiejskim Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie (ul. H. Wietora 13/15) odbędzie się Scena Tańca Współczesnego Młodych – spotkania młodych tancerzy i choreografów na Scenie SCKM. W cyklu tym Scena Tańca Współczesnego promuje młode talenty, pasjonatów, przyszłych adeptów sztuki tanecznej, zarówno twórców jak i wykonawców, wszystkich, którzy chcą scenicznie eksperymentować z ciałem w roli głównej. Pokaz jest szansą dla młodych artystów na prezentację własnej twórczości w profesjonalnych warunkach i przed życzliwą publicznością.

Tym razem podczas wieczoru wystąpią Agitatus, Forma, Strecz, TEATRcIĄGLEwRUCHU, Zygzak.

Program:

AGITATUS, Saligia

pomysł i choreografia: Monika Godek i Zespół

wykonanie: Aleksandra Honza, Kinga Lis, Maria Szczepankiewicz, Anna Śpiewak, Karolina Trela, Patrycja Włodek, Natalia Olszańska

Grupa Tańca Współczesnego AGITATUS działa w Centrum Młodzieży im. dr Henryka Jordana w Krakowie od 2005 roku. Skupia młodych ludzi, którzy poprzez taniec i ruch uczą się siebie, tworzą własny alfabet znaczeń, przełożonych na gest, emocję i dźwięk. Poszukując w przestrzeni tańca współczesnego i teatru ruchu, kształcą nie tylko ciało, ale też umysł i ducha. Tancerze zespołu budują własne światy malowane wyobraźnią, wytrwałością, talentem i twórczą pracą. Charakter i charyzma każdej z grup pobrzmiewa w kolejnych choreografiach, tworzonych przez kierownika zespołu, Monikę Godek, która od samego początku przewodzi grupie młodych poszukiwaczy, wsłuchując się w ich zainteresowania, pomysły i twórcze potrzeby. Budowane, w dialogu z tancerzami zespołu, spektakle i etiudy prezentowane są na krakowskich scenach, a także na deskach ogólnopolskich i międzynarodowych festiwali. AGITATUS przyczynia się w ten sposób do popularyzacji teatru tańca, rozwijającego się w Polsce nowego gatunku sztuki, wśród młodych ludzi, dopiero poszukujących własnych przestrzeni twórczych.

FORMA Unsustainable, choreografia: Karolina Zając

Wzór, choreografia: Małgorzata Kotuła

Weightlessness/Nieważkość, choreografia: Joanna Derwisz

wykonanie: Dorota Bojkowska, Elżbieta Czajka, Joanna Derwisz, Anna Lubkiewicz, Małogorzata Kotuła, Renata Podkowa, Karolina Zając

Grupa Tańca Współczesnego FORMA to teatr tańca założony w 2001 roku w Nowohuckim Centrum Kultury przez Izabelę Szymę. Zespół mimo amatorskiego charakteru działalności intensywnie się rozwija skupiając w swoim gronie młodych tancerzy i środowisko zainteresowane nowoczesną formą ruchu i tańca. Tematyka poruszana w układach choreograficznych obejmuje problemy i niedostosowanie współczesnego człowieka z jego zagubieniem i duchową wrażliwością dotkliwie odsłoniętą w dzisiejszym świecie. Zespół szkoli tancerzy pracując zarówno nad przygotowaniem nowych występów, jak również prowadząc działalność pedagogiczną i wychowawczą.

STRECZ

Losing, pomysł i choreografia: Sabina Wójcik-Grygolec

Niby nikt tego nie je, a słoik zawsze pusty, pomysł i choreografia: Sabina Wójcik-Grygolec i Zespół

wykonanie: Sabina Podkul, Weronika Kozioł, Karolina Wrona, Urszula Idec, Anna Korecka

Zespół Tańca Współczesnego STRECZ Regionalne Centrum Kultur Pogranicza działa w Krośnie od 2000 roku. Jest grupą amatorską i w swoje szeregi przyjmuje wszystkich chętnych. Pracuje, tańcuje, stara się, aby każdy nowy pomysł był dostosowany do konkretnej grupy. Lubi bawić się tańcem, w związku z czym, z ogromnym uśmiechem „produkuje” również choreografie, które z tańcem współczesnym nie mają nic wspólnego. Zespół: „Kochamy tańczyć, czuć i przeżywać, szukać emocji i ruchu, uczyć się ciała, odkrywać nowe możliwości i zaskakiwać się tym czy się stajemy i jak się zmieniamy.”.

TEATRcIĄGLEwRUCHU
Lalka

choreografia: Marta Pietruszka

wykonanie: Katarzyna Baczyńska, Miłka Brożek, Aldona Gembalik, Ula Grochal, Julia Klein, Agnieszka Narewska, Paulina Podzoba, Andrea Kneżevic, Julia Skrzypek

Wariacje Mercedes z baletu Don Kichot

choreografia: Marius Petipa

wykonanie: Agnieszka Narewska

Czarna księżniczka

choreografia i wykonanie: Agnieszka Narewska

TEATRcIĄGLEwRUCHU istnieje od 2005 roku, działa wStaromiejskim Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie iprowadzona jest przez nauczyciela ichoreografa – Martę Pietruszkę. Grupa przygotowuje iprezentuje spektakle taneczne iprojekty interdyscyplinarne. Choreograf wswojej pracy opiera się na indywidualnych możliwościach izdolnościach ruchowych tancerzy orazwykorzystuje potencjał osobowościowy swoich tancerzy wprocesie tworzenia choreografii. Wgrupie tej spotykają się zarówno osoby zdoświadczeniem scenicznym itanecznym orazCi, którzy dopiero tutaj maja szansę na swój debiut irozwinięcie talentu tanecznego. Powstałe do tej pory choreografie to: Kujawiak, Stopień, Prywatka, Lot, bez tytułu, Komunikacja miejska, Rejs, T, 3/4, Lalka.

ZYGZAK

Podążanie

pomysł: Agata Skiba

choreografia: Agata Skiba, Natalia Olszańska, Łukasz Sroka i Zespół

wykonanie: Marcelina Dziok, Magdalena Feliks, Paulina Filip, Monika Garncarska, Weronika Garncarska, Kamila Górka, Paulina Kowalczyk, Aleksandra Majocha, Ewelina Mijal, Anita Mikuszewska, Nikolina Nieroda, Natalia Olszańska, Natalia Pająk, Ilona Romańska, Izabela Romańska, Łukasz Sroka

Grupa Tańca Współczesnego ZYGZAKw obecnym składzie pracuje czwarty rok. W Podążaniu wspomagana jest przez Natalię, która tańczy od początku istnienia grupy oraz Łukasza, który przez kilka lat był członkiem zespołu. Grupa w obecnym składzie ma za sobą dwa pełne koncerty – pierwszy z nich, zrealizowany w 2010 roku nosił tytuł Czarno Biały. ZYGZAK oprócz realizacji własnych koncertów bierze udział w konkursach i przeglądach tanecznych (Mikołajkowe Spotkania Taneczne w Krośnie: 2010 r. – II miejsce, 2011 r. – wyróżnienie, 2012 r. – III miejsce, Ogólnopolskie Konfrontacje Tańca Współczesnego w Mielcu, Ogólnopolski Przegląd Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tanecznych INTERMEDIUM w Krośnie: 2011 r. – III miejsce, 2012 r. – wyróżnienie).

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close