Wersja do druku

Udostępnij

W ramach cyklu Scena Tańca Współczesnego Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie (ul;. Wietora 13/15) zaprasza w sobotę 8 kwietnia o godz. 17.30 na pokaz spektaklu Kaj Dzias zespołu Living Space Theatre. Ten barwny, emocjonalny kolaż muzyki, pieśni, tańca i tekstów o historiach Cyganów i aktorów jest niezwykły. Spektakl powraca do idei cyganerii – tworzenia bohem artystycznych, wzajemnie inspirujących się do twórczego działania. Wykonawcami są absolwenci Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie, którym towarzyszą muzycy z Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia w Tarnowie oraz uczniowie z Zespołu Szkół Plastycznych w Tarnowie.

 

Spektakl Kaj Dzias inspirowany jest kulturą romską. Powstał jako inicjatywa Jakuba Margosiaka i Anny Mikuły, którzy otrzymali stypendium artystyczne Prezydenta Miasta Tarnowa i Gminy Miasta Tarnów na realizację tego projektu. Pierwszy pokaz krótszej wersji spektaklu odbył się 15 października 2016 roku podczas Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca Scena Otwarta w Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie, natomiast tym razem artyści zapraszają na pełną wersję spektaklu.

 

Twórcy o spektaklu:

Podobno u Romów ciągle gra muzyka – nawet, gdy nie ma co jeść. Życie staje się wtedy znośniejsze. Od czarów, obrzędów, muzyki, pieśni, tańca, podróży, po oszustwa, kradzieże i prześladowania. Opowieść z różnych perspektyw. Trochę magiczna i zarazem dobitnie dosłowna. O Cyganach? O ludziach? Zapraszamy na spotkanie z dziwakami, obcymi, artystami. Chcemy zrozumieć coś o sobie patrząc na innych.

 

Tytuł spektaklu: Kaj Dzias

Czas trwania: 60 minut

Reżyseria: Jakub Margosiak

Choreografia: zbiorowa

Występują: Natalia Dinges, Anna Mikuła, Grzegorz Łabuda, Jakub Margosiak

Muzyka: Izabela Płachta (skrzypce), Kornel Uriasz (akordeon), Miłosz Potoczny (gitara)

Scenografia i kostiumy: Magdalena Paw, Małgorzata Cichoń, Grzegorz Łabuda

Koordynator muzyczny: Katarzyna Wrona

Aranżacja muzyczna: Marcin Słonina

 

Living Space Theatre to idea nomadycznego teatru, który zaprasza ludzi do wspólnego tworzenia. Artyści tworzą teatr żywej przestrzeni bez stałej siedziby, przemieszczający się, zaskakujący ludzi w różnych miejscach i zapraszający do aktywnego współuczestnictwa. Wobec wielu stawianych na około granic, a przede wszystkim granic mentalnych, chcą robić coś, co już z założenia te granice będzie zrzucać.

 

Jakub Margosiak – założyciel Living Space Theatre, absolwent Wydziału Aktorskiego PWST w Krakowie, członek International Dance Comittee, twórca wielu projektów artystycznych. Brał udział w International Summer Program organizowanym przez Roberta Wilsona w Watermill Center w Nowym Jorku.

 

Anna Mikuła – absolwentka PWST Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu, stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Współpracuje z Maciejem Kuźmińskim i Teatrem Rozbark  w Bytomiu. Finalistka m.in. SzólóDuó Tánc Fesztivál oraz 3…2…1… TANIEC! w Krakowskim Centrum Choreograficznym.

 

Natalia Dinges – absolwentka PWST Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu, stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego za osiągnięcia artystyczne i wyniki w nauce. Związana jest z: Teatrem Ochoty w Warszawie, Teatrem Śląskim w Katowicach, Teatrem Polskim w Bielsku-Białej, Teatrem Bretoncafe, Art Stations Foundation w Poznaniu.

 

Grzegorz Łabuda – współzałożyciel Living Space Theatre, absolwent PWST Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu, stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wybitne osiągnięcia artystyczne. Współpracuje z Galerią Sztuki Współczesnej BWA w Katowicach.

 

Bilety: 25 zł (normalny), 20 zł (ulgowy).

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close