Wersja do druku

Udostępnij

W dniach 1-3 maja 2013 już po raz drugi w Krakowie odbędzie się Festiwal Tańca Współczesnego SPACER. To wydarzenie skupia się wokół tańca, lecz wychodzi poza tradycyjną przestrzeń sceniczną, a dzięki temu dociera do miejsc nieteatralnych i ruchem podkreśla ich codzienną niezwykłość. Obok uznanych, działających na polskiej scenie od wielu lat, choreografów, takich jak Jacek Łumiński, Ryszard Kalinowski, Jacek Owczarek, Iwona Olszowska, Anna Piotrowska czy Anna Haracz w SPACERZE towarzyszyć nam będzie pokolenie młodych i utalentowanych choreografów, stojących dopiero na początku swojej artystycznej drogi, reprezentowane przez Karola Tymińskiego, tancerzy Polskiego Teatru Tańca – Karola Miękinę oraz Tomasza Pomersbacha i Karolinę Rzetelską. Swoje etiudy pokażą także laureaci konkursu choreograficznego 3…2…1…TANIEC – DominikaWiak i Dominik Więcek, Agata Kmita, Anna Kosiorowska i Zuzanna Kasprzyk. Dwukrotnie zobaczymy gospodarza Festiwalu – Krakowski Teatr Tańca, tym razem w nieco innej przestrzeni. W programie znalazło się też C I A Ł O W A N I E – w a r s z t a t y f e s t i w a l u SPACER. Dyrektorem artystycznym festiwalu jest Eryk Makohon.

W ramach tegorocznych warsztatów zajęcia poprowadzą Anna Krysiak, koncentrując się przede wszystkim na technice tańca współczesnego, Natalia Iwaniec odkryje przed nami tajniki coraz popularniejszej GaGi (metody OhadaNaharina), natomiast Jacek Owczarek poprowadzi kontakt improwizację.

HARMONOGRAM do pobrania

Karnet na wszystkie spektakle, w wyjątkowej cenie 99 zł!

Rezerwacja biletów – tel. 518 766 738/ 12 644 24 81

S z c z e g ó ł o w e i n f o r m a c j e na www.festiwalspacer.pl

Organizatorzy: Nowohuckie Centrum Kultury w Krakowie, Krakowski Teatr Tańca.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close