Wersja do druku

Udostępnij

Z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca 2015 w środę 29 kwietnia Teatr Barakah w Krakowie (ul. Paulińska 28) zaprasza na dwa wydarzenia taneczne.

 

O godz. 20.30 odbędzie się premierowa odsłona interaktywnego performansu tanecznego, który stworzy przestrzeń do dialogu pomiędzy tancerzami a publicznością. Jego główną osią, która prowokuje do działania, jest hasło: „Porozmawiajmy o tańcu! Zadzwoń na gorącą linię Talk Dance”. Tancerze Obszaru Tańca oraz grupy EST stworzą fikcyjną rzeczywistość – uruchomią gorącą linię telefoniczną. Tancerze działając spontanicznie odpowiedzą na pytania zadane przez widzów, a wszystko w atmosferze nocnego talk show. Twórcy stawiają na interakcję z publicznością. Wszystko dzieje się tu i teraz. Przebieg performansu jest nieoczekiwany, a jego scenariusz pisany jest przez publiczność oraz spontaniczne reakcje tancerzy. Na gorącej linii tego dnia będą siedzieć i czekać na pytania widzów: Iwona Olszowska, Tomasz Foltyn, Piotr Skalski, Alicja Miszczor-Jobda, Dominika Szala-Wentland, Gosia Szymuła, Sylwia Pająk.

 

Tancerze podejmą wyzwanie na oczach publiczności. Jakie padną pytania? Czym jest dzisiaj taniec z perspektywy widza? Jakie jest podejście widza do tematu tańca – jego skojarzenia, wyobrażenia, stereotypy? Czy każdy umie i może tańczyć? Jakie i czy są frustracje związane z tańcem? Czy taniec dzisiaj jest zrozumiały przez odbiorcę? Czy taniec może być czymś więcej niż estetyczną wypowiedzią choreografa? Czy taniec może mieć społeczny i polityczny potencjał?

 

Natomiast o godz. 21.30 zaplanowano pokaz filmu Space nothing more, który stanowi filmową mieszankę tańca, kosmologii, fantastyki naukowej i filozofii. Pustka, jak każda doskonałość, jest niestabilna. Na tyle niestabilna, że przy odrobinie szczęścia może dać początek czemuś całkiem namacalnemu – wszechświatowi, gwieździe, planecie a w końcu świadomemu umysłowi, dzięki któremu dowie się, że sama istnieje.

 

 

 

Długość: 21 minut
Język narracji: angielski
Napisy: polskie

Scenariusz i reżyseria: Nikodem Wojciechowski
Taniec: Katarzyna Król-Woźniak, Małgorzata Werbińska, Piotr Skalski
Dodatkowa obsada: Jacek Wojciechowski
Narracja: Sonny Oo
Muzyka: Marcin Janus

 

WSTĘP WOLNY.

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close