Wersja do druku

Udostępnij

 W niedzielę 27 kwietnia Krakowskie Centrum Choreograficzne (Al. Jana Pawła II 232) zaprasza na obchody Międzynarodowego Dnia Tańca. Na początku od godz. 9.00 warsztaty, które oprócz tancerzy Krakowskiego Teatru tańca poprowadzi Robert Gomez Salmeron. Cena pojedynczej lekcji: 10 zł/1h. Wzmacnianie, rozciąganie oraz relaks – udział bezpłatny.  Bilety na poszczególne zajęcia są dostępne w kasie NCK. Organizatorzy proszą o zakup wejściówek ze wskazaniem wybranych przez siebie form. W przypadku zajęć bezpłatnych należy pobrać bezpłatny bilet wstępu. Gwarancją uczestnictwa w lekcji jest wykupienie biletu.

 

Grafik

 

Natomiast wieczorem, o godz. 19.00, KCC zaprasza na premierowe spektakle zespołu Pracownia METAfizyczna: Ja nie znaju szto diełat i Martwych stanie w reżyserii Pawła Łyskawy. Pracownia METAfizyczna to stała grupa kreatywnych i zaangażowanych ludzi, którzy chcą rozwijać swój warsztat taneczny oraz aktorski. Praca w MECIE obejmuje doskonalenie techniki tańca współczesnego, a także wyrazu scenicznego, technik aktorskich oraz improwizacji. Spośród tancerzy Pracowni rekrutowani będą przyszli tancerze Krakowskiego Teatru Tańca. Pracownia realizuje także własne, niezależne produkcje sceniczne. Opiekę artystyczną i edukacyjną nad grupą sprawują Eryk Makohon, kierownik Krakowskiego Teatru Tańca i Krakowskiego Centrum Choreograficznego oraz Paweł Łyskawa, tancerz i menedżer Krakowskiego Teatru Tańca, absolwent Wydziału Teatru Tańca PWST w Bytomiu. Dziś Pracownia stanowi część Krakowskiego Centrum Choreograficznego w obszarze regularnej i ciągłej edukacji.

 

 

Pracownia METAfizyczna STARSaki, Ja nie znaju szto diełat

Punktem wyjścia w pracy nad spektaklem była sztuka Iwana Wyrypajewa Taniec Delhi. Po wstępnej analizie tekstu tancerze zaczęli koncentrować się na wybranym przez siebie lub narzuconym z góry wątku, zagadnieniu, temacie, które ostatecznie zyskały wspólny mianownik narzucony przeze mnie. Obok pracy zespołowej tancerze wykonywali zadania indywidualne, często kontynuowane i rozwijane przez dłuższy czas. Nieadekwatność emocji do sytuacji, brak odpowiednich środków/narzędzi do wyrażenia uczuć, wypaczenia emocjonalne, emocjonalny patos skontrastowany z wewnętrzną pustką, wystudiowane reakcje, wyreżyserowane gesty to materiał nad którymi pracowali tancerze, wykorzystując improwizację, studium przypadku i inne, także wymyślone przez siebie, metody. Spektakl jest dla nas próbą, zakłada otwartość na dalsze poszukiwania, nowe, także przestrzenne, interpretacje tematu.

 

Paweł Łyskawa

Grupa STARSaków Pracowni METAfizyczna powstała z myślą o tancerzach, którzy ze względu na swoje życiowe decyzje nie mogą zawodowo związać się z tańcem, ale mimo to nadal pragną profesjonalnie rozwijać swoje taneczne umiejętności. Obok stałej pracy nad techniką tańca w wybranej grupie Pracowni METAfizyczna tancerze wspólnie z Pawłem Łyskawą pracują nad projektami artystycznymi. Obok działań ruchowych Grupa koncentruje się na pracy z tekstem, ze słowem oraz improwizacją ruchową, stanowiącą obok tekstu punkt wyjścia do budowania postaci, ale także struktur ruchowych, przenoszących tekst na poziom komunikacji niewerbalnej. Indywidualne doświadczenie każdego z tancerzy staje się tutaj punktem wyjścia do budowania zbiorowej tożsamości grupy, która pracuje wspólnie od października 2013 roku.

 

reżyseria: Paweł Łyskawa
ruch: Paweł Łyskawa i zespół
występują: Joanna Achinger, Renata Bobel, Olga Kalarus, Anna Pukała, Izabela Smalkowska, Daniel Załuski, Katarzyna Zopoth

 

Pracownia METAfizyczna, Martwych stanie

Spektakl inspirowany materiałem literackim, kontrastowo zestawionymi ze sobą – sztuką Samuela Becketta Czekając na Godota oraz powieścią Jerzego Kosińskiego Wystarczy być. Przewrotność losu, przypadek, bierność w oczekiwaniu to główne zagadnienia, którym przyglądali się twórcy spektaklu.

 

koncept i reżyseria: Paweł Łyskawa
ruch: Paweł Łyskawa i zespół
występują: Renata Bobel, Klaudia Czaja, Olga Kalarus, Joanna Małojło, Dariusz Małojło,
Anna Pukała, Agnieszka Romaszuk, Ola Krawczyk, Izabela Smkalkowska, Magdalena Warchoł

 

Rezerwacje: Biuro Organizacji Widowni, tel. 12 644 24 81, 518 766 738, e-mail: rezerwacja@nck.krakow.pl

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close