Wersja do druku

Udostępnij

Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie (ul. Wietora 13/15) zaprasza na kolejną odsłonę Sceny Tańca Współczesnego. W niedzielę 15 marca o godz. 19.00 wystąpią: Monika Kiwak ze spektaklem Star Fish oraz Tomasz Foltyn i Piotr Skalski ze spektaklem Interwencja 307. Star Fish jest sensualną pracą solową, a Interwencja 307 stanowi duet w akcji performatywnej w nowej scenicznej aranżacji.

 

STAR FISH
Wszystko zależy od stanu umysłu. I czasem od niebieskiej sukienki. Zależy też od tego kto i jak patrzy. Jak patrzy na mnie w tej sukience. Chodź, zobacz. Ja tworzę tylko obrazy. Możesz się w nich zanurzyć. Możesz stworzyć z nich własną historię, nawet jeśli nie ma tam żadnej. 

tańczy: Monika Kiwak
Choreografia: Monika Kiwak, Iwona Olszowska
Muzyka: Marcin Janus

 

Interwencja 307

Spektakl jest ustrukturyzowaną taneczną improwizacją. Dwóch performerów, Tomasz Foltyn i Piotr Skalski, ubranych niezwykłe męskie garnitury, bawią się wizerunkiem przeciętnego biznesmena. Inspiracją do choreografii są zmechanizowane i powtarzające się schematy ruchowe związane z pracą biurową. Dźwięki telefonów, otwieranych drzwi i cieknącej wody prowokują tancerzy do radykalnej zmiany zachowania.

 

Koncepcja i wykonanie: Tomasz Foltyn i Piotr Skalski
Muzyka: Marcin Janus 

 

Monika Kiwak – tancerka, improwizatorka, pedagog tańca, absolwentka Performers House (DK), uczestniczka certyfikowanego kursu świadomości ciała wg Body Mind Centering (SK, PL). W 2013 i 2015 otrzymała stypendium Alternatywnej Akademii Tańca realizowanej przez Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk. Rezydentka Dance Move Cities (2013-2014). 

 

Tomasz Foltyn – niezależny wykonawca, improwizujący artysta, działacz, antropolog, podróżnik. Obecnie przebywa i pracuje w Krakowie.

Piotr Skalski – tancerz i performer, improwizator, pedagog tańca.. W swojej pracy artystycznej koncentruje się na pogłębianiu i badaniu improwizacji i kontakt improwizacji, ale także performatywności obu tych przestrzeni. Na co dzień związany z Krakowem.

Marcin Janus – niezależny kompozytor, improwizator, muzyk. Tworzy głównie muzykę elektroniczną, ale również podejmuje działania w przestrzeni filmu i tańca. Często wspiera wykonawców: tancerzy, aktorów i improwizatorów. Związany z Krakowem.

 

Rezerwacja : scena.tanca.sckm@gmail.com

Bilety w cenie: 10 zł i 15 zł

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close