Wersja do druku

Udostępnij

Instytut Muzyki i Tańca we współpracy z Hurtownią Ruchu zaprasza na Forum dramaturgiczne, które poprowadzi Christine de Smedt, związaną z flamandzkim les ballets C de la B. Podstawowym założeniem warsztatów jest pokazanie rozmaitych modeli i sposobów pracy dramaturgicznej w grupie. Warsztaty odbędą się w Hurtowni Ruchu w Krakowie w dniach 6-11 czerwca 2012, prowadzone będą w j. angielskim. Sześciodniowy cykl zajęć zamknie otwarty pokaz pracy. Warsztaty skierowane są do doświadczonych artystów działających w obszarze sztuk performatywnych, tj. taniec, teatr, performans, sztuki wizualne.

O Christine de Smedt


Po ukończeniu kryminologii, zainteresowania Christine De Smedt przeniosły się na taniec i sztukę wykonawczą. Zaczęła wtedy poznawać różne formy i techniki badań nad ruchem. Od 1991 roku jest członkiem les ballets C de la B, gdzie realizuje własne prace od roku 1993. Obejmują one: solo zatytułowane la force fait l’union fait la force, projekt w ruchu (travelling project) Balkan Escape Velocity(1998) a pomiedzy rokiem 2000 and 2005, projekt na dużą skalę 9×9, skupiający się na zagadnieniu masy i choreografii . Projekt ten pokazywany był w 15 miastach całej Europy oraz w Kanadzie. W 1992 roku pracowała w ramach interdyscyplinarnego projektu SKITE („laboratoire de nouvelles formes chorégraphiques”) w Paryżu, który wyznacza jej pierwsze artystyczne spotkanie z Meg Stuart. Jednocześnie był to początek bliskiej współpracy de Smedt ze Stuart, trwającej od roku 1995 do 1999, obejmującej: No one is watching, remake Disfigured Studyi kreację Splayed mind out Meg Stuart i Gary’ego Hilla. Christine De Smedt, Meg Stuart i David Hernandez zainicjowali również multidyscyplinarny projekt koncentrujący się na improwizacji Crash Landing(1996-1999), którego byli kuratorami.

Inni artyści, z którymi współpracowała Christine de Smedt, to: Mette Edvardsen, Marten Spangberg, Christelle Fillod, Milli Bitterli i Susanne Berggren, ma za sobą także udział w ProjectandFloor PiecesXaviera Le Roy’a. Pomiędzy rokiem 2005 a 2008 pracowała z Eszter Salamon nad nvsbl i dance# 1 / driftworks oraz projektem grupowym Transformers. W roku 2007 pracowała z z Myriam Van Imschoot, tworząc Pick Up Voices – pracę, która łączy historyczne badanie, przedstawienie i teatr cieni. Obecnie Christine De Smedt pracuje nad solowym projektem, obejmującym portrety innych artystów. Jest również zaangażowana w szerokie spektrum innych projektów. W 2010 zainicjowała pierwszy projekt Summer Intensive, rezydencję w studio 3 w siedzibie les ballets C d la B. Współpracuje także z Xavierem Le Roy (Low pieces) i Janem Ritsemą (Agora projekt).

Opracowano na podstawie: http://www.lesballetscdela.be

(więcej informacji dostępnych na stronie zespołu)

Miejsce:

Hurtownia Ruchu, ul. Kącik 9

http://hurtowniaruchu.pl/

Zgłoszenia z dołączonym CV i listem motywacyjnym prosimy przesyłać do 21 maja 2012 na adres: taniec@imit.org.pl (z dopiskiem Forum dramaturgiczne czerwiec 2012). Udział w warsztatach jest bezpłatny (organizatorzy nie pokrywają kosztów podróży i zakaterowania uczestników).

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close